آغاز هفته وحدت
1389/08/11 17:35:00
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی هدایت خواه؛

مجلس به حوزه آموزش و پرورش وارد نشود

**نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به ماده ۲۸ مکرر یک لایحه برنامه پنجم توسعه کشور اخطار قانون اساسی داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی بعد از ظهر روز سه‌شنبه 11 آبان ماه، در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، "ستار هدایت‌خواه" تاکید کرد: ماده 28 مکرر1 مغایر با بند یک اصل 110 قانون اساسی است.

وی ادامه داد:‌ اصل 110 قانون تعیین  سیاست‌های کلی نظام را در اختیار مقام معظم رهبری دانسته است و با توجه به اینکه رییس مجلس نیز عنوان کردند ایشان سیاست‌های خود را درخصوص آموزش، فرهنگ و بهداشت ابلاغ نکرده است، مجلس نباید به این موضوع ورود کند.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد:‌ قطعاً این سیاست‌ها بعداً ابلاغ خواهد شد و آن زمان باید مواد قانونی در مجلس آورده شود و مورد بررسی قرار گیرد تا براساس سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی و هم راستا با سیاست‌های مدنظر مقام معظم رهبری باشد.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی اخطار این نماینده مجلس را وارد ندانست و تصریح کرد:‌ سیاست‌های کلی مدنظر مقام معظم رهبری در راستای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ابلاغ خواهد شد، اما تا آن زمان نمی‌توان قانون را متوقف کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet