هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مخالفت مجلس با واگذاری اموال منقول و غیرمنقول آموزش و پرورش

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس ماده 28 مکرر 1 که در آن به وزارت آموزش و پرورش اجازه می‌داد در طول برنامه پنجم نسبت حداقل 2 درصد از اموال منقول و غیرمنقول این بخش را به متقاضیان ایجاد مدارس غیرانتفاعی واگذار کند، را حذف کردند.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 18:09

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعد از ظهر روز سه‌شنبه 11 آبان ماه و در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم، در هنگام بررسی ماده 28 مکرر یک این لایحه، با  " اخوان بازارده" مبنی بر حذف این ماده رای مثبت دادند.

در صورت تصویب ماده 28 مکرر یک به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شد به‌منظور ارتقاء کیفیت آموزش و استفاده بهینه از منابع، در اجرا قانون مدیریت خدمات کشوری در طول برنامه نسبت به واگذاری منافع حداقل بیست درصد(20%) از اموال منقول و غیرمنقول اعم از مدارس و واحدهای آموزشی خود به متقاضیان تأسیس مدارس غیردولتی با اعطاء اجازه تکمیل و بهینه‌سازی و حداکثر استفاده از ظرفیتهای اقتصادی ناشی از آن در قالب قرارداد اجاره و مشابه آن برای دوره‌های بلندمدت اقدام نماید.

همچنین وزارت آموزش و پرورش مکلف می‌شد نیروی انسانی موردنیاز این مدارس و واحدهای آموزشی یادشده را به‌صورت مأمور از بین نیروهای شاغل در منطقه با پرداخت حقوق و مزایا و کسور قانونی مربوط ازسوی مدرسه یا واحد آموزشی تأمین نماید. این‌گونه مدارس و واحدهای آموزشی مکلفند دانش‌آموزان را با رعایت اصل سی‌ام(30) قانون اساسی با معرفی وزارت آموزش و پرورش و محاسبه، کسر و تهاتر هزینه سرانه تعیین شده توسط وزارت مذکور بابت هر دانش‌آموز و اجاره بها و سایر حقوق مادی استحقاقی آن وزارتخانه پذیرش نمایند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000