خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/08/11 18:09:00
سرویس صحن

مخالفت مجلس با واگذاری اموال منقول و غیرمنقول آموزش و پرورش

**نمایندگان مجلس ماده ۲۸ مکرر ۱ که در آن به وزارت آموزش و پرورش اجازه می‌داد در طول برنامه پنجم نسبت حداقل ۲ درصد از اموال منقول و غیرمنقول این بخش را به متقاضیان ایجاد مدارس غیرانتفاعی واگذار کند، را حذف کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعد از ظهر روز سه‌شنبه 11 آبان ماه و در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم، در هنگام بررسی ماده 28 مکرر یک این لایحه، با  " اخوان بازارده" مبنی بر حذف این ماده رای مثبت دادند.

در صورت تصویب ماده 28 مکرر یک به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شد به‌منظور ارتقاء کیفیت آموزش و استفاده بهینه از منابع، در اجرا قانون مدیریت خدمات کشوری در طول برنامه نسبت به واگذاری منافع حداقل بیست درصد(20%) از اموال منقول و غیرمنقول اعم از مدارس و واحدهای آموزشی خود به متقاضیان تأسیس مدارس غیردولتی با اعطاء اجازه تکمیل و بهینه‌سازی و حداکثر استفاده از ظرفیتهای اقتصادی ناشی از آن در قالب قرارداد اجاره و مشابه آن برای دوره‌های بلندمدت اقدام نماید.

همچنین وزارت آموزش و پرورش مکلف می‌شد نیروی انسانی موردنیاز این مدارس و واحدهای آموزشی یادشده را به‌صورت مأمور از بین نیروهای شاغل در منطقه با پرداخت حقوق و مزایا و کسور قانونی مربوط ازسوی مدرسه یا واحد آموزشی تأمین نماید. این‌گونه مدارس و واحدهای آموزشی مکلفند دانش‌آموزان را با رعایت اصل سی‌ام(30) قانون اساسی با معرفی وزارت آموزش و پرورش و محاسبه، کسر و تهاتر هزینه سرانه تعیین شده توسط وزارت مذکور بابت هر دانش‌آموز و اجاره بها و سایر حقوق مادی استحقاقی آن وزارتخانه پذیرش نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet