هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر توکلی:

نماینده باید در مورد وارد بودن یا نبودن تذکرش توجیه شود

سرویس صحن
**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نماینده‌ای که اخطار و تذکر می‌دهد باید به درستی توجیه شود تا براساس این توجیهات رای خود را اعلام کند.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 18:40

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 11 آبان ماه و در زمان بررسی ماده 28 یک مکرر لایحه برنامه پنجم توسعه کشور، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در تذکری با استناد به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلی خطاب به "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت گفت: جنابعالی به عنوان رئیس جلسه باید اصل بی‌طرفی را رعایت کنید.

وی افزود: متاسفانه جناب‌عالی در پاسخ به بعضی اخطارها و تذکرهایی که مطرح می‌شود، علاوه بر اعلام وارد بودن یا نبودن تذکر یا اخطار، توضیحاتی را نیز به عنوان نظر خودتان ارائه می‌دهید که این رویه شما خلاف قانون است.

توکلی با بیان اینکه با این رویه شما در خطر نقض بی‌طرفی خواهید افتاد، تاکید کرد: از شما می‌خواهم تنها به اعلام وارد بودن یا نبودن اخطارها و تذکرها اکتفا کنید.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس شورای سالامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به اتذکر این نماینده اظهار داشت: مردم شریف مفاد این تذکرها و اخطارها را استماع می‌کنند همچنین نماینده‌ای که تذکر یا اخطار می‌دهد انتظار دارد که رئیس جلسه دلیل وارد بودن یا نبودن آن تذکر یا اخطار را اعلام کند.

وی افزود: برداشت ما از ماده 181 و 182 این نیست که فقط بگوییم تذکر یا اخطاری وارد هست یا وارد نیست چون همکاران براساس همین اخطارها و تذکرها رای می‌دهند.

ابوترابی فرد تاکید کرد:‌ کسی که اخطار و تذکر می‌دهد هم باید به درستی توجیه شود تا براساس این توجیهات رای خود را اعلام کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000