هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وزیر خارجه کانادا در مجلس این کشور اعلام کرد:

موافقت دولت کانادا با درخواست انتقال یک زندانی گوآنتانامو به این کشور

سرویس سیاسی
**وزیرامورخارجه کانادا در میان اعضا مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد که دولت این کشور با درخواست "عمر خضر" مبنی بر انتقال وی به کانادا موافقت کرده است.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 19:05

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه ، "لاورنس کانن" وزیر امور خارجه کانادا در مجلس نمایندگان این کشور گفت: دولت با انتقال تبعه خود به کانادا که در سن 15 سالگی در افغانستان بازداشت و در گوانتانامو زندانی شده است، موافقت کرده است. 

این درحالی است که "استفن هارپر" رهبر حزب محافظه کار‌در پارلمان و نخست وزیر کانادا، پیش از این به شدت با درخواست انتقال خضر به کانادا مخالفت کرده بود.

"ژیل دوسپ" رئیس نمایندگان ایالت کبک در مجلس نمایندگان این کشور که از مخالفان حزب حاکم کانادا به شمار می‌رود در این خصوص گفت: چرا دولت کانادا با انتقال وی به طور کامل موافقت نکرده است وپ س از1 سال این انتقال صورت می گیرد.

گفتنی است که زندانی کانادایی در گوانتانامو که به اتهام قتل یک افسر امریکایی در افغانستان بازداشت شده بود، توسط کمیسیون نظامی ویژه گوانتانامو در کوبا به40 سال زندان محکوم شد اما این زندانی طبق توافق صورت گرفته با مقامات قضایی امریکا،8 سال حبس خواهد کشید که 1 سال ان در گوانتانامو و بقیه آن در کانادا خواهد بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000