هدر اصلی
1389/08/13 12:44:00
سرویس سیاسی
حسین ابراهیمی:

روز 13آبان الگویی برای حرکت‌های انقلابی است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روز ۱۳ آبان الگویی برای حرکت‌های انقلابی و تداوم در کارهای ارزشمند است.

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه روز 13 آبان سه مناسبت تاریخی و انقلابی را در بر دارد، تصریح کرد: در این روز اتفاقات مختلفی از جمله تبعید امام خمینی(ره)، تظاهرات دانش‌آموزی و تسخیر لانه جانسوسی از سوی دانشجویان را در بر گرفته است به همین دلیل 13آبان می‌توان الگویی برای انقلاب‌های بزرگ در جهان باشد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان افزود: با توجه به اتفاقات مهمی که در روز 13 آبان رخ داد نام خوبی برای آن انتخاب شد و به راستی در این روز مردم کشور با استکبار جهانی یعنی آمریکا مبارزه کردند و این روز را به نام مبارزه با استکبار در تاریخ کشور ثبت کردند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به تظاهرات دانش آموزان در 13 آبان سال 578، گفت: دانش آموزان برای مبارزه با استکبار آمریکا دست به تظاهرات زدند و با انجام حرکت با ارزشی به جهانیان نشان دادند زمانی که کشوری تحت سلطه قرار گیرد باید همه اقشار جامعه از جمله دانش‌آموزان جلوی متجاوزان بایستند.

ابراهیمی ادامه داد: دانشجویان با تلاش بسیاری متوجه شدند سفارت امریکا لانه جاسوسی است و در حرکتی ارزشمند و مقتدرانه این مکان جاسوسی و ضد ایرانی را تسخیر و جاسوسان را دستگر کردند.

وی به نکته مهمی اشاره کرد و گفت: روز 13 آبان روز مراقبت از انقلاب بود، دانش‌آموزان و دانشجویان با تظاهرات و تسخیر لانه جاسوسی از انقلاب و آرمانی های آن مراقبت کردند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان با بیان اینکه تبعید امام خمینی(ره) از دیگر اتفاقات این روز بزرگ است، تصریح کرد: زمانی که امام از سوی دست نشانده آمریکا تبعید شد، مردم با تظاهرات حمایت روز افزون خود را از ایشان به جهان نشان دادند و به همگان فهماندن محکم و استوار پشت امام شان ایستاده اند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: روز 13 آبان الگویی برای حرکت‌های انقلابی است و جوانان امروز از دانش آموزان، دانشجویان و غیره باید از آن الگو بگیرند و در مواقع لازم با الگو برداری از جوانان سال 58 در مقابل استکبار ایستادگی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet