خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/08/15 17:02:00
سرویس کمیسیون ها

تقدیر اعضای کمیسیون عمران، نمایندگان استان‌های لرستان و خوزستان از احمدی‌نژاد

**جمعی از نمایندگان اعضای کمیسیون عمران، نمایندگان استان لرستان و استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به دلیل افتتاح آزاد راه خرم آباد به پل زال از "محمود احمدی‌نژاد" تقدیر کردند.

به گزارش خانه ملت متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد رییس محترم جمهوری

با حمد و سپاس بیکران به درگاه ایزد منان؛

ما نمایندگان اعضای کمیسیون عمران، نمایندگان استان لرستان و استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی افتتاح آزاد راه خرم آباد به پل زال بعنوان گلوگاه شاهراه ترانزیتی شمال به جنوب کشور را که نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی در قالب مشارکت پیمانکاران اجرایی در ساخت آزاد راه‌های کشور است، ارج می‌نهیم.

بی‌شک آزادراه خرم‌آباد به پل زال که با عنایت حضرتعالی، آزادراه خرم‌ زال ناگذاری شد و با همت و تلاش وزیر محترم راه وترابری جناب آقای دکتر بهبهانی، پیمانکار محترم بعنوان سرمایه‌گذار مشارکتی و تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران راه‌سازی کشور به بار نشست، در ابعاد مختلف دارای مشخصه‌ای ویژه‌ای است که می‌توان از آن به عنوان شاهکاری در ساخت آزادراه و بهره‌برداری در کشور نام برد.

این آزادراه که مسافت 165 کیلومتری خرم‌آباد به پل زال را حدود 60 کیلومتر کاهش می‌دهد موجب کاهش چشمگیر سوانح رانندگی، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و همچنین کاهش زمان سفر در طول مسیر خواهد بود.

با در نظر گرفتن زمان ساخت این آزاد راه که از سال 84 آغاز شده است و هزینه‌ای بالغ بر هفت هزار و پانصد میلیارد ریال در بر داشته، از جهت مدیریت، سرمایه‌گذاری و انتخاب پیمانکار توانمند از ویژگی خاصی برخوردار است و برخلاف داشتن 25 کیلومتر تونل (14 دستگاه تونل دوقلو) و تعداد 28 دستگاه پل بزرگ به صورت رفت و برگشت به طول 6/2 کیلومتر و عبور از مناطق کوهستانی و پرپیچ و خم و وجود نقاط پر حادثه فراوان، پیمانکار (طرف مشارکت) قادر گردیده در مدت زمان (4 سال) به اتمام رساند.

آزاد راه خرم زال قسمتی از بزرگراه آسیایی AH8 محسوب می‌شود که موجب تسریع و تسهیل در ارتباط بین نواحی شمالی و مرکزی کشور مناطق جنوبی و غربی و به ویژه بندر امام خمینی (ره) می‌شود.

علیهذا اینجانبان با تقدیر و تشکر از زحمات صورت گرفته مسئولان اجرایی کشور در احداث آزاد راه خرم زال با به کارگیری امکانات بالقوه نیروهای متخصص و متعهد کشور در زمینه راه‌سازی و راه‌آهن به خصوص سرمایه‌گذاران عزیز داخلی همچون گذشته گامی بلند در راستای ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای کشور برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet