ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/08/17 11:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون آموزش:

هرگونه اعتراض به ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران غیرقابل دفاع است

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت:پیشینه علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران قابل دفاع نیست و وضع به وجود آمده آن مطلوب نمی باشد بنابراین هرگونه اعتراض به ادغام دانشگاه بی مورد است.

نور الله حیدری نماینده مردم کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه علمی قابل دفاعی ندارد گفت: ادغام این دانشگاه یک کار قانونی و قابل دفاعی است چرا که دانشگاه علوم پزشکی ایران نتوانست در این مدت انتظارات را مرتفع سازد و از نظر علمی رتبه قابلی قبولی کسب نکرده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش در واکنش به اعتراض برخی اساتید و روسای دانشگاه علوم پزشکی ایران در انحلال این دانشگاه گفت: همیشه وضعیت موجود مطلوب نیست بنابراین باتوجه به پایین بودن طراز علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران هرگونه اعتراضی به ادغام آن بی مورد و غیر قابل دفاع است.

حیدری با بیان اینکه باید حقوق کلان اساتید و دانشجویان رعایت شود،گفت: اگر مسائل حقوقی کلان اساتید و دانشجویان لحاظ شود جای هیچ گونه نگرانی نیست و این ادغام منجر به بهتر شدن وضع موجود خواهد شد.

وی تمرکز زدائی را از اهداف فرعی ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران با دانشگاه تهران دانست و تصریح کرد: منتقل شدن بخشی از دانشگاه علوم پزشکی ایران به استان البرز اولین گام حوزه بهداشت و درمان در راستای سیاست تمرکز زدائی دولت است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: به هرحال با توجه به پیشینه علمی غیر قابل قبول دانشگاه علوم پزشکی ایران و سیاست تمرکز زدائی دولت این تغییر باید صورت می گرفت لذا همیشه هرگونه تغییر در وضع بهبود با یکسری انتقادات و موضع گیری ها همراه است اما برای پیشرفت باید منتظر تغییر بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet