ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/08/17 13:34:00
سرویس صحن
نادران:

عبارات به کار برده شده در قانون مبهم نباشد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس طی یک اخطار قانون اساسی خواستار رفع ابهام واژه معسر در بند «ی» و «ک» ماده ۴۸ لایحه برنامه پنجم توسعه شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "الیاس نادران" امروز (17 آبان) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه پنجم توسعه با استناد به اصل 17 قانون اساسی و لزوم رعایت خط و رسم و عبارات فارسی گفت: در بند «ی» و «ک» ماده 48 لایحه برنامه پنجم عبارت رزمندگان معسر آمده است که آقای لاریجانی برای اینکه معنای این واژه برای مخاطب مشخص باشد پیشنهاد دادند که کلمه نیازمند در کنار آن نوشته شود اما در قرائت این دو بند گفته شد رزمندگان معسر و نیازمند و این خود ابهام جدیدی را به وجود می آورد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: معسر بودن شخص باید در دادگاه مشخص شود اما نیازمند بودن او را دستگاه مربوطه می تواند مشخص کند و نیازی به دادگاه رفتن وجود ندارد.

وی همچنین در تذکری دیگر مطابق با بند 5 ماده 2 آئین نامه داخلی مجلس خواستار رعایت بیشتر نظم در اداره جلسه و بیان تذکرات شد.

"محمد حسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر اول نادران گفت: این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet