هدر اصلی
1389/08/16 14:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ادیانی‌راد:

مجلس تکلیف سختی بر دوش دولت گذاشت

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با اختصاص ۱۰ درصد از خالص درآمد حاصل از هدفمند کردن یارانه ها به بخش سلامت تکلیف سختی را به دوش دولت گذاشت.

سیدعلی ادیانی راد در گفت و گو با ایرنا با انتقاد از این مصوبه مجلس اظهار داشت: به طور حتم دولت در تامین منابع مالی مورد نیاز برای این مصوبه با مشکلات فراوانی رو به رو خواهد شد.

وی گفت: در قانون هدفمند کردن یارانه ها کل درآمد حاصل از آزادسازی قیمت ها به سه بخش تقسیم و مقرر شد 50 درصد از این درآمدها به صورت نقدی و غیرنقدی بین مردم باز توزیع شود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی افزود : طبق این قانون 30 درصد از این درآمدها برای حمایت، پشتیبانی، نوسازی و بهسازی بنگاه های صنعتی و تولیدی هزینه می شود و 20 درصد آن نیز در اختیار دولت خواهد بود تا آثار و تبعات منفی ناشی از اجرای این قانون را جبران و بازار را کنترل و تقویت کند.

ادیانی راد تاکید کرد: مجلس با این تقسیم بندی تلاش کرد تا از تحمیل ضرر و زیان به اقشار مختلف مردم و واحدهای تولیدی جلوگیری کند.

این نماینده مجلس ادامه داد : با مصوبه اخیر مجلس و تعیین 10 درصد از درآمد این قانون برای هزینه در امر سلامت، مشخص نیست که این رقم باید از سهم کدام از سه بخش مندرج در قانون هدفمندی یارانه ها یعنی دولت؛ مردم یا بخش صنعت کسر و به بخش سلامت اختصاص یابد.

وی گفت: کسر 10 درصد از این درآمد و اختصاص آن به بخش سلامت و درمان کشور نوعی عدم توجه به قانون هدفمند کردن یارانه ها است و بر این اساس نمایندگان با این مصوبه تکلیف سختی را به دوش دولت گذاشتند که اجرای آن را با مشکلات عدیده ای رو به رو می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet