هدر اصلی
1387/04/02 11:35:00
سرویس بین الملل

بادامچیان : دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای کمک به استقلال کشورهای مسلمان است

بادامچیان در دیدار با رئیس فراکسیون حزب دمکرات مجلس اندونزی هدف از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را کمک به استقلال کشورهای مسلمان در زمینه انرژی دانست.

به گزارش خانه ملت، "شریف حسن" رئیس فراکسیون حزب دمکرات در مجلس نمایندگان اندونزی شب گذشته ( شنبه) با اسدالله بادامچیان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

اسدالله بادامچیان در این دیدار با اشاره به سوابق تاریخی دو ملت ایران و اندونزی در مبارزه با استعمار و رسیدن به استقلال گفت: همخوانی‌های مشترک دو کشور مسلمان باعث شده است که نقاط فراوانی در زمینه همکاری، همفکری و اتحاد بین دو ملت و دولت وجود داشته باشد که این می‌تواند روابط مودت‌آمیز را روز بروز گسترش دهد.

شریف حسن نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی دولت ملت ایران و اندونزی گفت: جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه‌ای در ذهن مردم اندونزی برخوردار است و بهمین دلیل ما خواهان گسترش روز افزون ارتباطات فی ما بین بویژه ارتباطات و همکاری‌ بین مجالس دو کشور هستیم.

رئیس فراکسیون حزب دمکرات مجلس اندونزی در این دیدار حمایت مردم اندونزی از فعالیت صلح آمیز فناوری انرژی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد و گفت: مردم و نمایندگان مجلس اندونزی از مبارزات بحث مردم ایران در مقابل استکبار جهانی حمایت می‌کنند و دستیابی به علوم و فناوری‌های نو را حق ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet