انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/18 10:07:00
سرویس کمیسیون ها
انتقاد نماینده خاش و نصرت‌آباد از سهل‌انگاری مسئولان آموزش و پرورش در بروز حادثه در یک شبانه‌روزی

یک دانش‌آموزش کشته و 14 نفر مصدوم شدند

**"حمیدرضا پشنگ"، نماینده مردم خاش و نصرت‌آباد در مجلس شورای اسلامی در پی حادثه منجر به مرگ یک دانش‌آموز ۱۲ ساله در مدرسه شبانه روزی در چاه‌رحمان نصرت‌آباد خواستار پاسخگویی مسئولان آموزش و پرورش در مورد این سهل‌انگاری شد.

این نماینده مجلس گفت: ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد دوشنبه 16 آبان امسال بر اثر اتصال برق در مرکز شبانه‌روزی چاه‌رحمان نصرت‌آباد آتش سوزی رخ داد که به دلیل نبود نگهبان و اقدام دیرهنگام برای نجات دانش‌آموزان یک تن بر اثر خفگی جان سپرده و 14 تن دیگر مصدوم شدند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهل‌انگاری صورت‌گرفته و نگهداری دانش‌آموزان در یک فضای غیراستاندارد افزود: سالنی که برای خواب دانش‌آموزان درنظر گرفته شده و حادثه درآن رخ داده یک سالن با مساحت 12 در 4 متر است که برای اقامت 100 دانش‌آموز درنظر گرفته شده است. در شب حادثه 67 نفر در سالن مورد نظر خواب بودند که در نهایت یکی از آنان قربانی این سهل‌انگاری شد.

پشنگ با تاکید بر اینکه در مجلس خواهان پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش نسبت به این نوع سهل‌انگاری‌هاست گفت: ما در مجلس اعتبار ویژه‌ای برای بهبود شرایط مدارس غیراستاندارد در نظر می‌گیریم و دست آموزش و پرورش را برای استانداردسازی مدارس باز می‌گذاریم و وقتی چنین حادثه‌ای در یک منطقه محروم رخ می‌دهد نمی‌توانیم سهل‌انگاری مسئولان را نادیده‌بگیریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بنده و همکارانم در مجلس خواهان تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی این حادثه در آستانه فصل سرما هستیم زیرا اگر همین الان علت این گونه حوادث روشن نشود ممکن است فردا بقیه دانش‌آموزان مستقر در شبانه‌روزی‌ها نیز به همین درد گرفتار شوند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت‌آباد در  مجلس شورای اسلامی به منطقه محروم بودن محل حادثه اشاره کرد و گفت: چاه‌رحمان نصرت‌آباد یکی از مناطقی است که نقطه کور محسوب می‌شود و جاده دسترسی مناسبی هم ندارد. در چنین شرایطی بچه‌های مظلوم بنا به کدام تصمیم در یک فضای غیراستاندارد 48 متری نگهداری شده‌اند. این جای نگرانی بسیاری دارد و تا بیش از این دیر نشده باید آموزش و پرورش نسبت به این موضوع اقدام لازم را به عمل آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet