هدر اصلی
1389/08/18 12:38:00
سرویس صحن
نقوی حسینی:

واگذاری آموزش و پرورش و تربیت بدنی به بخش خصوصی خلاف قانون اساسی است

**نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در اخطاری ماده ۵۵ لایحه برنامه پنجم توسعه را خلاف اصل سوم قانون اساسی دانست و اعلام کرد: نمی دانم چه اراده ای وجود دارد که می‌خواهد آموزش و پرورش و تربیت بدنی را به بخش خصوصی واگذار کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"سیدحسین نقوی حسینی" در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی طی اخطاری در زمان بررسی ماده 55 لایحه برنامه پنجم توسعه، گفت: ‌طبق بند 3 اصل سوم قانون اساسی آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای عموم مردم اعلام شده است.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بااشاره به بندهایی که در مواد مختلف لایحه برنامه برای خصوصی کردن آموزش و پرورش و تربیت بدنی آمده است، خاطرنشان کرد: نمی دانم چه اراده ای وجود دارد که بالاخره آموزش و پرورش و تربیت بدنی را می خواهد به بخش خصوصی واگذار کند و این موضوع در مواد مختلف لایحه برنامه با ادبیات متفاوت آمده است.

وی با اظهار اینکه در ماده 55 لایحه برنامه به واگذاری تصدی ها با رعایت موضوع ماده 9 قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره شده است، خاطرنشان ساخت:‌ بر طبق ماده 9 قانون مدیریت خدمات کشوری امور اجتماعی و فرهنگی از قبیل آموزش و پرورش درمان و تربیت بدنی قابل واگذاری به بخش خصوصی است که این مغایر اصل سوم قانون اساسی است.

"محمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس هم با وارد ندانستن این اخطار گفت: به دلیل اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری در مجلس تصویب شده و به تائید شورای نگهبان رسیده و مواردی که شما مطرح کردید را مغایر اصل سوم قانون اساسی ندانسته است.

وی با اظهار اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری، ملاک مدیریت کشور است، خاطرنشان کرد:‌ اگر در قانون برنامه ما تاکیدی به قانون مدیریت خدمات کشوری می کنیم این به معنی این است که ما یک قدمی در جهت قانون مدارس برداشته ایم.

در ماده 55 لایحه برنامه پنجم توسعه آمده است؛ دستگاه های اجرائی موظفند درمورد واگذاری و اداره تصدی‌های قابل واگذاری از جمله تصدی های موضوع ماده(9) قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت مقررات فصل دوم قانون یاد شده اقدام نمایند.

براساس بند الحاقی این ماده؛ دولت مکلف است یک یا چند وزارتخانه را با حفظ اختیارات قانونی به‌نحوی در وزارتخانه‌های دیگر ادغام نماید که تا پایان سال دوم برنامه تعداد وزارتخانه‌ها از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه کاهش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet