آغاز هفته وحدت
1389/08/19 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

خودکفایی ایران در غنی‌سازی اورانیوم نتیجه پیمان‌شکنی‌های1+5

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کشورمان به دلیل پیمان شکنی های فراوان کشورهای ۱+۵ اقدام به تولید اورانیوم کرد که در این زمینه به خودکفایی رسیده است.

محمد کوثری، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به جوسازی کشورهای غربی در خصوص مبادله سوخت گفت: ‌ایران برای تولید اورانیوم غنی شده پنج درصد و 20 درصد ابتدا با اعلام رسمی از همه کشورها برای تأمین سوخت راکتور تهران فراخوان داد و هنگامی که آنان حاضر به همکاری نشدند غنی سازی را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به اقدامات غیرقانونی برخی از بازرسان آژانس انرژی اتمی اظهار داشت: کشورمان در حال حاضر تحت نظارت بازرسان آژانس انرژی اتمی قرار دارد و برخی بازرسان با انجام اقدامات غیرقانونی و جوسازی در خصوص برنامه هسته ای ایران منافع کشورهای غربی را تأمین نمایند.

وی، با بیان اینکه ایران هیچگاه حاضر به کوتاه آمدن از مواضع خود نخواهد بود، تصریح کرد:‌ ایران به  غنی سازی اورانیوم ادامه خواهد داد و به هیچ وجه حاضر به کوتاه آمدن از مواضع خود نخواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد: برنامه هسته ای کشورمان با حرکت دقیق و در چارچوب قانون است و برخی جوسازی ها در این مورد ادامه پروژه ایران هراسی است.

وی، با اشاره به بحث مبادله سوخت گفت: کشورهای غربی تاکنون در برابر کشورمان درست عمل نکرده اند و ما نمی توانیم به آنان اعتماد کنیم.

کوثری، خاطرنشان کرد: این کشورها با گذاشتن شرط و شروط های زیاد به دنبال القا مواضع خود هستند، اما ایران هرگز حاضر به کوتاه آمدن از مواضع خود نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet