ولادت امام موسی کاظم (ع)
1387/04/02 22:33:00
سرویس سیاسی

لاریجانی : مجلس ساز و کار تفاهم و وحدت فکری با دولت را مهیا می کند

دکتر علی لاریجانی گفت : مجلس ساز و کار تفاهم و وحدت فکری با دولت را به نحو تخصصی مهیا می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رییس مجلس یکشنبه شب در پایان نشست مشترک نمایندگان مجلس و اعضای هیات دولت اظهار داشت: باید در فرصت مناسبی به موضوعاتی که دغدغه دولت و مجلس است اندیشه کرد تا به یک نگاه واحد رسید .

وی افزود: موضوعاتی که امروز در مجلس مطرح شد، موضوعات مهمی است که اگر به نحو صحیحی انجام شود می تواند اثرات زیادی در کشور داشته باشد.

رییس مجلس با اشاره به این که قوانینی برای برخی از این موضوعات وجود دارد افزود: بعضی از امور احتیاج به قانون دارد و از طرفی بدلیل اهمیت زیاد  و  این که  در شرایط کشور تاثیرگذار هستند به عزم ملی نیاز است که برای رسیدن به عزم ملی باید افکار به هم نزدیک شود و اقناع صورت گیرد.

رییس مجلس افزود : دورنمایی که ارایه شد دورنمایی اولیه است و برای این که اقناع صورت گیرد و مجلس پشت سر این موضوع قرار گیرد ، احتیاج است که اسناد و مدارک کارشناسی کاملا در اختیار متخصصین قرار گرفته و از نظراتشان استفاده شود .

وی با بیان این که دو دغدغه مهم از مجموع اظهارات نمایندگان قابل کشف است ، گفت : دغدغه اول دوستان این است که آیا کارشناسی لازم در موضوعات مطرح شده انجام شده یا خیر ؟ و دغدغه دوم این که در خصوص این موضوعات عجله ای صورت نگیرد که البته حل این دو دغدغه کار مشکلی نیست .

لاریجانی تصریح کرد : ما می توانیم در مجلس کمیسیون ویژه ای تشکیل دهیم و یا از تلفیق چند کمیسیون ، کمیسیونی بوجود بیاوریم که با کارشناسان دولت به بررسی این موضوعات  بپردازند .

وی در پایان ضمن تشکر از رییس جمهور و اعضای هیات دولت خاطرنشان کرد : توجه دولت به این موضوعات مهم برای کشور اثرات مفیدی خواهد داشت و ما سازوکار تفاهم و وحدت مجلس و دولت را در این زمینه به نحو تخصصی مهیا می کنیم و به مرور اگر لازم بود دوباره جلسه مشترک خواهیم گذاشت .

گفتنی است در جلسه مشترک امشب هیات دولت و مجلس، رییس جمهور توضیحاتی را در خصوص اصلاح برخی قوانین، تدوین قوانین و تصمیمات مهم مربوط به یارانه ها، اصلاح سیستم بانکی و گمرکی ارایه داد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet