هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

انتقاد فلاحت پیشه به عدم قرائت تذکرات کتبی نمایندگان

سرویس صحن
نماینده اسلام آباد غرب با بیان اینکه بر اساس ماده 192 آیین نامه داخلی مجلس تذکر به رئیس جمهور یا وزیر باید در اولین جلسه علنی اعلام شود، نسبت به عدم قرائت تذکرات کتبی نمایندگان انتقاد کرد.
چهارشنبه 5 تیر 1387 ساعت 10:43

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حشمت الله فلاحت پیشه" در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک تذکر آیین نامه ای خطاب به رئیس مجلس گفت: خواهش من از شما این است که برای جلوگیری از هرگونه بدعتی اگر تذکری داده می شود طبق آیین نامه پاسخ بدهید که تذکر وارد هست یا نیست.

وی افزود: ماده 192 تاکید دارد که تذکری که به رئیس جمهور یا وزیر داده می شود در اولین جلسه علنی باید اعلام شود اما شما می فرمایید هیات رئیسه به این نتیجه رسید که سیمای مجلس بهتر شود؟

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: اگر آیین نامه سیمای مجلس را بد کرده است طرح دو فوریتی بیاورید و آن را تغییر دهید. این 400 تذکری که انباشته شده اگر همین روش را ادامه دهید برای سه هفته دیگر 4000 تذکر می شود.

نماینده اسلام آباد غرب یادآور شد: در مجلس گذشته روزی 60 تا 70 تذکر کتبی خوانده می شد. نباید اینجا حق نماینده را پایمال کرد.

وی ادامه داد: خواهش من این است که نص ماده 192 اجرا شود.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع که می فرمایید اگر مشکلی هست دو فوریتی بیاورید، دو فوریتی آوردیم ولی به آن رای ندادید. چگونه ما این را علاج کنیم.

وی افزود: الان مشکل اینگونه است که طرح دو فوریتی اصلاح آیین نامه رای نیاورده است. اگر رای بدهید و آیین نامه تغییر کند ما می توانیم این مشکل را علاج کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: اگر همه شما رای دهید ما حرفی نداریم که تمام وقت امروز را به قرائت تذکرات اختصاص دهیم. ما این را مصلحت نمی دانیم لذا اجازه دهید آیین نامه را تغییر دهیم و این بند را اصلاح کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000