هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رای مجلس

طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس در مورد ممنوعیت نصب و الصاق پوستر و عکس حذف شد

سرویس صحن
مجلس طرح استفساریه ماده 61 قانون انتخابات مجلس در مورد ممنوعیت نصب و الصاق پوستر و عکس را حذف کرد.
چهارشنبه 5 تیر 1387 ساعت 11:11

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه طرح دو فوریتی استفساریه ماده 61 قانون انتخابات مجلس در خصوص ممنوعیت نصب و الصاق پوستر و چاپ عکس که اعاده شده از شورای نگهبان بود را به علت گذشتن زمان کارکرد این مصوبه حذف کردند.

شورای نگهبان در نظریه خود اعلام کرده بود که این طرح تفسیر نیست بلکه قانونگذاری صورت گرفته است لذا مغایر اصل 73 قانون اساسی است.

نمایندگان مجلس نیز امروز به حذف این طرح استفساریه به دلیل گذشت کارکرد این مصوبه و اصلاحات انجام شده در قانون انتخابات مجلس رای دادند.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیات رئیسه در مورد علت رای گیری بزای حذف این طرح گفت: طبق طراحی که به قانون تبدیل شده ممنوعیت نصب و الصاق پوستر تبلیغاتی شامل چاپ آن نیز می شود. بنابراین نیازی به استفساریه وجود ندارد.

وی افزود: حذف این طرح نیاز به رای مجلس دارد.

پس از انجام رای گیری در مورد این طرح، تعدادی از نمایندگان اعلام کردند که دستگاه درست کار نمی کند و عدد اشتباه است که لاریجانی با پذیرفتن این نظر نمایندگان رای گیری را مجددا تکرار کرد که این موضوع باعث تذکرات تعدادی از نمایندگان مجلس شد.

احمد توکلی در تذکری گفت: رای گری مجدد یک سنگ بنای غلطی را بنا می کند بنده نیز با رای گیری مجدد موافق بودم اما این روش شما اشتباه بود شما طبق چه ماده ای اجازه رای گیری مجدد را دادید.

لاریجانی نیز در پاسخ گفت: اگر هیات رئیسه تشخیص دهد که دستگاه ها خراب است می تواند اعلام کند که نمایندگان برای رای گیری مجدد قیام کنند.

رضا عبداللهی نیز در تذکر دیگری گفت: در هیچ جای آیین نامه نیامده که هیات رئیسه می تواند رای گیری مجدد انجام دهد.

وی افزود: چطور در عرض یک دقیقه دستگاه های خراب درست شدند؟ هیچ تجدید رای طبق آیین نامه در اختیارات هیات رئیسه نیست.

لاریجانی در پاسخ وی نیز گفت: تجدید در رای نبود بلکه دستگاه ها خراب بود و بعد از اینکه عیب آن رفع شد ما مجددا رای گیری کردیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000