هدر اصلی
1387/04/06 09:35:00
سرویس سیاسی
لاریجانی خطاب به پارلمان اروپا

در قبال رفتار عاقلانه پاسخ معقول دریافت خواهیدکرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات برخی مقامات پارلمان اروپا گفت : سیاست چماق و هویج عدم کارآیی خود را نشان داده است اما مطمئن باشید در قبال رفتار عاقلانه پاسخ معقول دریافت خواهید کرد.

 دکتر"علی لاریجانی" این سخنان را شامگاه چهارشنبه در سرچشمه تهران محل"انفجار شهدای هفتم تیر" عنوان کرد و افزود: ملت ایران، ملت باهوشی است و غرب باید بداند مردم ایران به انقلاب اسلامی پایبند هستند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تبیین ویژگیهای شخصیتی و رفتاری شهیدبهشتی پرداخت وگفت: شهید بهشتی باید نوعی الگو و سرلوحه برای مسوولان ما باشد.افکار شهیدبهشتی که مبتنی بر احکام اسلامی بود،نه برای کسب قدرت بلکه برای سازماندهی کشور بود.
وی علاقه شهید بهشتی به کار سازماندهی شده و تشکیلاتی را یادآور شد و گفت : هنوز عده ای فکر می کنند که حزب ضرورت ندارد،برخی هم با تشکیلاتی که همسو با تفکر ولایی است، مخالف هستند. عده ای هم بدون توجه به اینکه تشکیلات مدنی بر پایه دمکراسی عقلانی است، دمکراسی را با هیجان و احساسی اعمال می کنند.
لاریجانی ادامه داد: شهید بهشتی و شهید مطهری دورنگر بودند و برنامه همه جانبه و دراز مدت برای کشور ترسیم کرده بودند. معمولا ضعف مدیریت یا بی تجربگی منجر به تشخیص های غیر دقیق می شود و شهید بهشتی این را درک کرده بود.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه شهید بهشتی خاطرنشان ساخت که دشمنان انقلاب اسلامی قصد داشتند با ترور انقلابیون پیشرو و برگزیده ، بازوان انقلاب را قطع و آن را دچار فروپاشی کنند.
لاریجانی بر ضرورت پایبندی و اعتقاد به احکام اسلام تاکید کرد و گفت: همه ما مسلمان هستیم، اما برداشت ها سطوح مختلف دارد و آنانی می توانند در مورد مسایل اسلامی تئوری پردازی کنند که عالم، فقیه، فیلسوف و متکلم باشند.
در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر ، آیت الله امامی کاشانی ، جمعی از اعضای خانواده شهدا وگروههای مختلف مردم حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet