خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/04/08 11:25:00
سرویس سیاسی

سبحانی نیا: اقدامات اخیر اروپا نشان دهنده تزلزل سیاست های آنان در قبال ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات اخیر کشورهای اروپایی مثل خارج کردن منافقین از لیست گروه های تروریستی و تصویب تحریم های جدید را نشان دهنده تزلزل سیاست های آنان در قبال ایران دانست.

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: اقدامات اخیر اتحادیه اروپا و برخی از کشورها از جمله انگلیس در خصوص مسایلی که به ایران برمی گردد بدون سابقه نیست و نشان دهنده عدم توقف سیاست ها و تصمیمات جنگی اتحادیه اروپا و غرب در مورد ایران است.

سبحانی نیا خاطرنشان کرد: از یک سو شاهد هستیم که نماینده 1+5 به اتفاق مدیران کل برخی کشورها اروپایی به ایران فرستاده می شوند و اعلام می کنند که بسته سیاستی ایران در خصوص فعالیت های هسته ای ایران در بردارنده نکات قابل توجهی است و بر این اساس به مقدمات دور بعدی مذاکرات اشاره می کنند و از سوی دیگر می بینم روز به روز بر میزان فشارها و تحریم ها بر سیستم اقتصادی ایران می افزایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اقدام جدید مجلس سنای انگلیس در خارج کردن منافقین از لیست گروه های تروریستی می گوید: این اقدام هم یک موضع دوگانه، سوال برانگیز و قابل تامل است.

وی با اشاره به هم زمانی این تصمیم سنای انگلستان با سالگرد حادثه هفتم تیر اظهار داشت: اروپایی ها از یک سو خود را مدافع حقوق شهروندی معرفی می کنند و از سوی دیگر به خروج کسانی از لیست تروریست ها رای می دهند که عامل اصلی و شناخته شده ترور شخصیت های برجسته ایران بودند.

 این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص تحریم سه تن از مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی از سوی اتحادیه اروپا نیز گفت: دول غرب در اقدام دیگری به عدم صدور ویزا برای چند تن از مقامات جمهوری اسلامی ایران مبادرت کردند که این اقدام آنها نیز سوال برانگیز است.

وی افزود: این در حالیست که مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای روند کلی فعالیت هسته ای ایران را تایید کرد و حتی اعلام می کند ایران می تواند در این راستا حرکت کند و با کشورهای 1+5 مذاکراتی داشته باشد.

نماینده نیشابور خاطرنشان کرد: اینگونه اقدامات نشان دهنده تزلزل در سیاست های کشورهای اروپایی است و اینکه آنها بدنبال این نیستند که موضوع هسته ای جمهوری اسلامی ایران از طریق مذاکره درباره خود موضوع حل شود بلکه بدنبال فضاسازی هستند تا بستر را برای فضاسازی و جنگ روانی در عرصه بین الملل فراهم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet