شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تذکر خباز به عدم اعلام وصول طرح تشکیل کمیسیون ویژه برای مهار تورم

سرویس صحن
نماینده کاشمر نسبت به عدم اعلام وصول طرح تشکیل کمیسیون ویژه برای مهار گرانی از سوی هیات رئیسه تذکر آیین نامه ای داد.
یکشنبه 9 تیر 1387 ساعت 11:16

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا خباز" در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 130 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طرح های قانونی با امضا و ذکر نام حداقل 15 نفر از نمایندگان در مجلس به رئیس تسلیم می شود و پس از اعلام وصول و قرائت آن توسط رئیس مجلس یا یکی از منشیان در همان جلسه به کمیسیون های مربوطه ارجاع می شود.

وی افزود: ما چهار هفته پیش در روزی که مجلس می خواست خدمت مقام معظم رهبری شرفیاب شود طرحی را با 25 امضا با عنوان تشکیل کمیسیون ویژه برای مهار تورم تقدیم رئیس مجلس کردیم.

خباز خاطرنشان کرد: در ماده 59 آیین نامه داخلی مجلس آمده است که مجلس می تواند در بحث های مهم کمیسیون ویژه ای را تشکیل دهد. ما 25 نفر از نمایندگان احساس کردیم که امروز مهمترین مشکل کشور مشکل تورم است و اساسی ترین وظیفه ما به عنوان نمایندگان مجلس دادن راه حل هایی برای مهار تورم است.

وی ادامه داد: بیش از 4 هفته است که این طرح تقدیم هیات رئیسه شده ولی نمی دانم چرا اعلام وصول نمی شود؟ اگر مشکلی در طرح وجود دارد بفرمایند تا اصلاحش کنیم. اگر از نظر هیات رئیسه محترم تورم مساله مهم کشور نیست و ارزش تشکیل یک کمیسیون ویژه ندارد آن را هم اعلام بفرمایند تا تکلیف ما مشخص شود.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر تصریح کرد: تذکر شما درست است منتهی توجه داشته باشید که اگر ما بخواهیم برای هر موضوعی کمیسیون ویژه درست کنیم ممکن است بعد مشکل پیدا کنیم.

وی افزود: پیشنهاد کمیسیون ویژه مربوط به بحث شما همراه با طرحی که آقای رئیس جمهور عنوان کردند در حال طرح است. اگر اجازه دهید این موضوع با آن طرح که با هم مرتبط است در یک کمیسیون بررسی شود انشاالله بهتر است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000