هفته دفاع مقدس
1386/05/15 13:43:00
سرویس صحن

عضو کمیسیون اصل 90 اعلام کرد: افزایش رضایتمندی مردم از 8 وزارتخانه و دو سازمان

عضو کمیسیون اصل ۹۰ اعلام کرد: شکایات مردمی از وزارتخانه‌های نیرو، مسکن و شهرسازی، ارتباطات، اقتصاد و دارایی،‌ راه و ترابری، بازرگانی،‌ نفت، تعاون و سازمانهای بازنشستگی و محیط زیست کاهش پیدا کرده و این و زارتخانه‌ها موجب افزایش رضایتمندی شده‌اند.

حسین اسلامی، پنجمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی خطاب به دیگر نمایندگان گفت: همانگونه که استحضار دارید کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی (5) کمیته کارشناسی دارد که در کمیته اقتصادی، فنی و عمرانی به شکایات (10) وزارتخانه و (3) سازمان رسیدگی می‌شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه ادامه داد: اینجانب بعنوان مسؤ‌ول کمیته اقتصادی بر اساس یک نمودار مقایسه‌ای، رسماً اعلام می‌کنم که شکایات رسیده مردمی از وزارتخانه‌های نیرو، مسکن و شهرسازی، ارتباطات، اقتصاد و دارایی،‌ راه و ترابری، بازرگانی،‌ نفت، تعاون و سازمانهای بازنشستگی و محیط زیست کاهش پیدا کرده و این و زارتخانه‌ها موجب افزایش رضایتمندی شده‌اند.

وی افزود: لازم می‌دانم از تدابیر ارزنده دکتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهور و معاونین ایشان و همچنین وزرای مربوطه تشکر کنم.

عضو کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: بدیهی است تفویض اختیار موجب رضایتمندی مردم خواهد بود.

به گفته اسلامی افزایش رضایتمندی مردم در سفرهای استانی هم که یکی از اقدامات بدیع ریاست محترم جمهور است مشهود است.

نماینده ساوه خاطرنشان کرد: ما با پیگیری ویژه استاندار مرکزی، جناب آقای سهرابی، (80) درصد مصوبات سفر استانی را محقق می‌دانیم و تشکر می‌کنیم.

وی با تشکر از تصویب فرمانداری ویژه ساوه که بیش از (3) سال سیر مراحل آن طی شده بود، این امر را موجب رضایتمندی مردم دانست.

به گفته او از دیرزمان بعد مسافت (170) کیلومتری تا اراک موجب رنجش مردم بوده و کارها را کند کرده بود. شاید یکی از دلایل عقب‌ماندگی شهرستانهای ساوه و زرندیه، عدم تفویض اختیار به مدیران شهرستانها بوده که با فرمانداری ویژه ساوه این امر محقق خواهد شد.

حسین اسلامی همچنین خواست دیرینه مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه را در الحاق به استان قم رسماً اعلام کرد.

وی در این ارتباط افزود: البته این خواست (27) ساله مردم است که از زمان مرحوم موحدی ساوجی پیگیری شده و متأسفانه درزمانیکه عده‌ای شعار مردمسالاری می‌دادند مانع شده‌اند.

اسلامی تصریح کرد: شهرستانهای ساوه و زرندیه در (60) کیلومتری استان مقدس قم با آمایش سرزمینی و مشترکات فرهنگی و مذهبی فراوان می‌طلبد که به استان مقدس قم ملحق شود.

اسلامی با بیان اینکه درحال حاضر جاده خطرناک ساوه به اراک (170) کیلومتر و از زرندیه به اراک (190) کیلومتر می‌باشد، این بعد مسافت راموجب عقب‌ماندگی در شهرستان استراتژیک دانست.

وی ابراز امیدواری کرد رییس جمهور نسبت به ابلاغ الحاق شهرستانهای ساوه و زرندیه به قم تسریع نماید.

عضو کمیسیون اصل 90 در پایان از رئیس محترم جمهور خواست نسبت به گرانیهایی که مردم را رنجور کرده چاره‌ای جدی بیاندیشند.

وی همچنین برخورد جدی با محتکران و گرانفروشان را همانند اقدام انقلابی نیروی انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet