شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده مردم قم:

"مفاتیح‌الجنان" محدث قمی را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد

سرویس فرهنگی
**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، از رونمایی تمبر یادبود و مجموعه آثار محدث قمی در همایشی که قرار است با حضور رییس مجلس در قم برگزار شود، خبر داد.
سه‌شنبه 9 آذر 1389 ساعت 17:18

"علی بنایی" که خود دبیر همایش هفتادمین سالگرد "حاج شیخ عباس قمی" را بر عهده دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار کرد: یازدهم آذرماه همایش سالگرد مولف "مفاتیح‌الجنان" آغاز می‌شود. محدث قمی مولف این کتاب از علمای نامدار و از شخصیت‌های بارز جهان شیعه است.

وی با تاکید بر اینکه اخلاص و تقوای "حاج شیخ عباس قمی" زبانزد خاص و عام است، افزود: این اخلاص و تقوای او باعث شد تا 100 تالیف در زمینه حدیث و علوم قرآنی شود و انسانی شناخته شده در میان مسلمانان شیعه باشد.

نماینده مردم قم در مجلس، تصریح کرد: محدث قمی از مولفانی است که در علم رجال و علم اخلاق و آداب قرآنی شاخص است؛ اما کتاب  "مفاتیح‌الجنان" او باعث شده است تا جهان شیعه با این کتاب مانوس شوند و شهرت جهانی او نیز به دلیل تالیف همین کتاب ارزشمند است.

بنایی با بیان این مطلب که "مفاتیح‌الجنان" شخصیت بین‌المللی از محدث قمی به وجود آورده است، گفت: این کتاب همچنان با استقبال شیعیان روبرو است. به همین دلیل کانون فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت هفتادمین سالگرد ایشان مجموعه آثار شان را مورد بازبینی و بازنگری قرار دادند، به طوری که 45 مورد از آثار ایشان را در یک مجموعه جمع‌آوری کردند.

به گفته دبیر این همایش آیت‌الله مومن عضو شورای نگهبان و علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم سخنرانی خواهند کرد. همچنین از تمبر یادبود و مجموعه آثار مکتوب و نرم‌افزار آثار او رونمایی  خواهد شد.

بنایی تاکید کرد که قرار است یک روز خاص به نام این مولف بزرگ در تقویم کشور ثبت شود و همچنین یکی از خیابان‌های قم به نام او نام‌گذاری شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000