انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/10 10:40:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در گفت و گوی اختصاصی با خانه ملت:

جایگاه رفیع مجلس در قانون برای صیانت از کشور است

**رئیس مجلس بااشاره به دهم آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس، وجود نشاط سیاسی و عقبه فکری را در مجلس موجب صیانت کشور عنوان کرد.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت دهم آذر سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس، شهید مدرس را صاحب مکتبی خاص در سیاست و دموکراسی عنوان کرد.

لاریجانی با بیان اینکه جای خوشبختی دارد که نماد مجلس شورای اسلامی شهید مدرس است، تصریح کرد: یکی از جنبه های اعتلابخش مجلس ما این است که نماد آن شهید مدرس است؛ چرا که وی به تنهایی مکتبی خاص در سیاست و دموکراسی در کشور ما ایجاد کرد و در بسیاری از موارد به تنهایی بر سر منافع ملی و دینی ایستادگی کرد.

رئیس مجلس با تاکید بر نقش مهم شهید مدرس در عبور کشور از برخی برهه های تاریخی،‌ افزود: در برخی موارد که کشور و منافع ملی کشور بواسطه قراردادهای ننگین در حال آسیب دیدن بود و یا بیگانگان قصد تعدی به کشور را داشتند، شهید مدرس گاهی حتی با تنهایی تمام طوری رفتار می کردند که شرایط کشور راتحت تاثیر قرار می داد و از این جهت مدرس می تواند الگویی مناسب برای نمایندگان مجلس باشد.

رئیس دستگاه قانون گذاری کشور در ادامه به تاریخ پرفراز و فرود قانونگذاری در طول دوران پس از مشروطه اشاره کرد و گفت: تجربه قانونگذاری و مشروطه در سال های قبل از انقلاب و فراز و فرودهایی که در گذشته مجلس ما اتفاق افتاده است موجب شده تا جایگاه مجلس در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای حفاظت از منافع ملی تا این حد بالا برود.

لاریچانی بااشاره به جمله حضرت امام مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است به جایگاه رفیع مجلس در قانون اساسی تاکید کرد و افزود: هر وقت مجلس نشاط سیاسی و عقبه فکری داشته باشد و از سوی دیگر نیز عناصر ملی در آن جای داشته باشند و به مبانی دینی هم توجه شود، کشور از هر مشکلی صیانت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: به همین دلیل است که در اصول زیادی از قانون اساسی بر جایگاه مجلس تاکید شده است و امیدواریم این جایگاه همیشه حفظ شود چرا که این جایگاه عامل مهمی برای پایداری کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet