انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/10 10:51:00
سرویس فرهنگی
یوسف‌نژاد:

موفقیت در گوانگ‌جو نتیجه یک حرکت گروهی بوده است

**علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیأت‌رئیسه فراکسیون ورزش مجلس در یادداشتی که در روزنامه وارش منتشر شده است موفقیت کاروان ورزش ایران در بازی‌های آسیایی را نتیجه کار گروهی خواند.

گوانگ‌جو عرصه بسیار مهمی بود که بتوانیم ورزش خود را در آنجا محک بزنیم. از نظر ارزیابی فعالیت‌ها با توجه به 59 مدالی که کسب کردیم و در مقایسه با 48 مدال دوره قبل این مسابقات در دوحه، رشد بسیار خوبی داشتیم. ما در بسیاری از رشته‌ها و به‌ویژه ورزش‌های گروهی که پیش از این کمتر در آنها موفق بودیم، مدال‌های متعددی کسب کردیم. از سوی دیگر حضور پررنگ زنان و مدال‌آوری آنها و درخشش برخی فدراسیون‌ها بسیار چشمگیر و مثبت بود. این امر نشان‌دهنده ظرفیت و توان ایران برای کسب مدال در آسیا و ضرورت سرمایه‌گذاری بر ورزش است اما نکته مهم این است که ما باید از این ظرفیت‌ها حداکثر بهره را ببریم و این امر محقق نمی‌شود جز با توجه جدی به ورزش دانش‌آموزی و دانشگاهی.

این نکته ضروری است که کارهای تیمداری به غیر سازمان تربیت بدنی محول شود و به طور مثال در اختیار دانشگاه‌ها درآید تا تربیت بدنی قادر باشد به مسائل کلان ورزش با فراغ بال بیشتری بپردازد.اکنون که مسابقات آسیایی گوانگ‌جو به پایان رسیده، نباید تنها دل به موفقیت‌ها بست؛ بلکه باید از تجربیات این دوره به عنوان سرمایه‌ای برای ورزش بهره برد.توجه جدی‌تر به ورزش بانوان و دانش‌آموزان از جمله این مسائل است. از سوی دیگر ضرورت ارزیابی مجدد فدراسیون‌هایی که نتایج ضعیفی کسب کردند و دور از انتظار بودند هم اهمیت ویژه‌ای دارد.

نکته پایانی ظرفیت استان مازندران در زمینه ورزش است؛ این استان همواره در عرصه‌های جهانی چهره‌های مدال‌آور متعددی داشته است. رشته‌های کشتی، وزنه‌برداری و قایق‌سواری از جمله ورزش‌هایی هستند که ما همیشه در آنها مدال‌آور بوده‌ایم، اما متأسفانه استان مازندران مدت‌هاست مورد بی‌مهری واقع شده و از شرایط مطلوبی برای رشد ورزش برخوردار نیست. متأسفانه سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای تقویت ورزش مازندران چندان رضایت‌بخش نیست که امیدوارم با توجه جدی‌تر مسئولان و همچنین صنعتی شدن استان و سرمایه‌گذاری در ورزش، این معضل نیز مرتفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet