انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/10 11:08:00
سرویس سیاسی
پیام لاریجانی به مراسم گرامیداشت شهادت آیت الله مدرس:

دغدغه اصلی شهیدمدرس اعتلای دین و آزادی ملت بود

**رئیس مجلس شورای اسلامی دغدغه اصلی شهید مدرس را اعتلای دین و آبادی ایران و آزادی ملت دانست و خاطرنشان ساخت: شهید مدرس در مقابل استبداد مدرن که برآمده از نادانی و هرج و مرج عناصر داخلی و سیاست های شیطانی دول خارجی به ویژه انگلیس بود ایستاد و این ایستادگی مانع اصلی پیشرفت سیاست های دشمنان داخلی و خارجی ملت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، صبح امروز مراسم گرامیداشت شهادت آیت الله سیدحسن مدرس و روز مجلس در شهرستان کاشمر تبعیدگاه این عامل برجسته و فقید برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمدرضا خباز نماینده کاشمر، پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را به مناسبت امروز قرائت کرد.

متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

بار دیگر این توفیق حاصل شد که به نام شهیدی بزرگ و کم نظیر مراسم بزرگداشتی را برقرار کنیم. نام شهید آیت الله سیدحسن مدرس چون خورشید در آسمان تاریک دوران استبداد می درخشد، مردی که برای خدا در عرصه علم، سیاست و جهاد علیه باطل حاضر شد و تا آخرین لحظه حیات جز سربلندی اسلام و سعادت ملت هدف دیگری را دنبال نکرد.

 این انسان والا تنها مرد اجتهاد و سیاست نبود بلکه شخصیتی بود که به افق های دور برای عمران و پیشرفت کشور می نگریست. وقتی هشتاد سال پیش در نطق های خود پیشنهاد وارد کردن کارخانه هواپیماسازی را می دهد و عدم اقدام به آن را سبب عقب ماندگی ملت می داند نمونه ای از فهم عمیق وی به شرایط جهانی و موقعیت ایران است که پیش بینی او محقق شد؛ یا زمانی که می گوید با وضع کشاورزی و دامپروری روزی می رسد که ما وارد کننده گوشت و پنیر و سایر مواد لبنی خواهیم بود در آن روزگار موجب حیرت اکثر سیاستمداران می شود، اما آنگونه شد که او گفته بود.

 دغدغه اصلی مرحوم مدرس اعتلای دین و آبادی ایران و آزادی ملت بود، او شخصیتی جامع برای اداره کشور داشت. ارادت امام خمینی (ره) به آن شهید عزیز که بارها در هنگام یاد کردن از ایشان مشهود بود حکایت از شناخت امام از آن مرد خدایی داشت. امام خمینی که خود انسان جامع و بی نظیر بود وقتی به بزرگی آیت الله مدرس یاد می کند نشان از عظمت شخصیت این روحانی عالیقدر دارد، که امام را مجذوب خود کرده بود. مدرس در مقابل استبداد مدرن که برآمده از نادانی و هرج و مرج عناصر داخلی و سیاست های شیطانی دول خارجی به ویژه انگلیس بود ایستاد و این ایستادگی مانع اصلی پیشرفت سیاست های دشمنان داخلی و خارجی ملت بود. رضا خان و دولت انگلیس که خود را در مقابل منطق مدرس ناتوان می دیدند ابتدا با دسیسه و تقلب او را از صحنه مجلس خارج کردند تا صدای او به گوش ملت نرسد و سپس با دور کردن و تبعید از تهران او را از عرصه سیاسی کشور حذف نمودند؛ اما هیچ کدام از اینها نتوانست قدرت بخشی حضور مدرس و ملت را نابود کند لذا با پلیدترین روش به حیات ظاهری این سید جلیل القدر خاتمه دادند و او را به شهادت رساندند غافل از آن که خون او در رگهای بیداری این ملت جریان یافت و از عوامل مهمی شد که ربع قرن بعد صدای تک گوی مدرس در چهره یک نهضت عظیم اسلامی به بار نشیند و پس از نیم قرن دودمان استبداد داخلی و استعمار خارجی در ایران را بر باد دهد. از خداوند بزرگ رضوان و رحمت واسعه اش را برای آن شهید عزیز و شهدای انقلاب اسلامی خواستاریم و امیدواریم که ادامه دهندگان مخلص آن رادمردان باشیم. بنا به وظیفه از همه کسانی که در بزرگداشت یاد و خاطره جاودان شهید مدرس تلاش می کنند عمیقا سپاسگزارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet