سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جهانگیرزاده:

دشمن به‌دلیل ترس از توسعه علمی کشور دست به ‌ترور اساتید می‌زند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اولین هدف دشمن از ‌ترور اساتید دانشگاه‌ها ایجاد رعب و وحشت در میان متخصصان کشور است زیرا آنها از توسعه علمی کشور بیمناک هستند و آن‌را نشانه گرفته‌اند.
چهارشنبه 10 آذر 1389 ساعت 16:01

جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حادثه ترور دو تن از اساتید دانشگاه، گفت: بعد از شهادت دکتر علی‌محمدی، این دومین مورد مشابه ترور است که به وقوع می‌پیوندد؛ اولین هدف دشمن از انجام این‌گونه ترورها ایجاد رعب و وحشت در میان متخصصان کشور است زیرا آنها از توسعه علمی کشور بیمناک بوده و آن را نشانه گرفته‌اند، پس توجه همگانی در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد.

وی ترور دو استاد دانشگاه در یک روز را تاکتیک دشمن دانست و افزود: اگر آنها اقدام به ترور یک نفر می‌کردند، برای عملیات‌های بعدی خود نیازمند زمان بیشتری بودند زیرا نیروهای امنیتی پس از اولین حادثه حساس‌تر شده و کار را برای آنها سخت‌تر می‌کردند لذا عاملان ترور درصدد بودند با ترور دو نفر در یک روز شوک بزرگی به جامعه وارد کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی سرویس جاسوسی اسرائیل، موساد را عامل ترورهای انجام شده دانست و خاطرنشان‌کرد: نوع ترور شبیه به ترورهای انجام گرفته توسط رژیم غاصب صهیونیستی است و هیچ جریانی هم به اندازه موساد از این امر سود نمی‌برد و عاملان ترور به طور مستقیم یا غیر مستقیم با موساد در ارتباط هستند.

جهانگیرزاده لزوم محافظت از چهره‌های علمی کشور را یادآور شد و افزود: باید با اولین خطر که همانا شهادت دکتر علی‌محمدی بود، هوشیارتر شده و از دانشمندان خود بهتر محافظت می‌کردیم و در ‌آگاه‌سازی حفاظتی آنان جدی‌تر برخورد می‌شد زیرا دشمنان حساس‌ترین نقاط و مهم‌ترین شخصیت ها را برای اهداف ننگین خود در نظر گرفته‌اند.

وی وقوع حوادث کور تروریستی را مانعی جهت رشد توسعه کشور ندانست و تصریح کرد: این نوعی جهاد است که در آن پس از شهادت هر فرد دیگری جایگزین آن شده و کار را ادامه می‌دهد و از سوی دیگر مردم با مشاهده چنین حوادثی به اهمیت مباحث انرژی هسته‌ای برای کشور پی برده و نسبت به حفاظت از آن گام‌های جدی‌تری برمی‌دارند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000