انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/10 18:14:00
سرویس سیاسی

مقیمی: سفر رئیس‌جمهور بیش از 200 مصوبه دارد

**نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه نیز با اشاره به سفر احمدی‌نژاد به استان مازندران گفت: پیش از این نیز مطرح شده بود که سفر سوم هیأت دولت به استان مازندران سفری فرهنگی است و رئیس‌جمهور با این نگاه به استان مازندران وارد شده است.

"احمدعلی مقیمی" در گفت و گو با وارش گفت: این سفر دستاوردهای بسیاری به همراه دارد. از جمله این دستاوردها که پیش از سفر رئیس‌جمهور و در ارزیابی میان نمایندگان مشخص شد، 200 اولویت بود که از نیازهای اساسی استان محسوب می‌شد و در این سفر قرار است این اولویت‌ها مورد تصویب قرار گیرد و عملیاتی شود.

مقیمی همچنین به مصوبات دور اول و دوم سفر که با مشکلاتی همراه شدند و هنوز به اجرا درنیامده‌اند، اشاره کرد و گفت: مصوبات دور اول و دوم سفر مصوباتی بسیار مفید برای استان بودند که برخی از آنها به دلیل مسائلی هنوز عملیاتی نشده‌اند. این مصوبات به دلیل اهمیتی که برای استان دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، به همین دلیل ما پیگیر این مصوبات هستیم و قرار بر این است که هیأت دولت برنامه‌ای زمان‌بندی شده برای این مصوبات ارائه دهد و بیان کند هر کدام از این مصوبات در چه تاریخی به اتمام می‌رسد.

مقیمی مهم‌ترین این مصوبات را یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی خواند و گفت: با این کار کشاورزی استان صنعتی می‌شود و کشاورزان از مزایای بیشتری بهره‌مند خواهند شد.

این نماینده در ادامه به برخی از مصوبات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مصوبات برنامه پنجم نیز دولت را مکلف به اجرای اولویت‌های مصوب کرده است که برخی از آنها تأثیر بسیار مهمی بر استان مازندران دارند.

وی گفت: ساماندهی ساحل و دریا با مسئولیت وزارت کشور از جمله این مصوبات است که زمینه‌ساز افزایش گردشگر و رفاه بیشتر آنها می‌شود.

مقیمی افزود: همچنین یکی از دیگر مصوبات بسیار مهم جلوگیری از خروج دام‌ها از جنگل بود که با پیگیری نمایندگان استان محقق شد. خروج دام از جنگل اشتباه بزرگی است و موجب می‌شود جنگل از نگهبانان محلی و بدون هزینه خود محروم شود و به دست غارتگران چوب بیفتد.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه ادامه داد: همچنین در نظر گرفتن یارانه در بخش کشاورزی، و بهداشت و درمان روستاییان از دیگر مصوبات بسیار مهم نمایندگان مجلس در هفته اخیر بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet