هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
توصیه رئیس فراکسیون حج و زیارت به صداوسیما

برنامه‌هایی تهیه شود که بصیرت مردم را افزایش دهد

سرویس فرهنگی
** رییس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی به سازمان صداوسیما توصیه کرد برنامه‌هایی برای ماه محرم و صفر تهیه شود که مراتب معرفت و بصیرت مردم را افزایش دهد.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389 ساعت 10:58

حسن ملک‌محمدی، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این توصیه به سازمان صداوسیما به کویر سمنان گفت: موضوع عاشورا در عمق جان ملت ایران ریشه دارد و همه مردم با تمام وجود نسبت به واقعه کربلا توجهی ویژه دارند. ما انتظار داریم  رسانه ملی همان‌گونه که در همه مناسبت‌ها به نحو شایسته‌ای تلاش می‌کند، در ایام عزای سالار شهیدان و یاران و اصحاب باوفای ایشان هم به صورت ویژه با تهیه برنامه‌هایی مراتب معرفت و بصیرت مردم را بالا ببرد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال تهیه فیلم و سریال‌هایی مانند «مختارنامه» که بسیار مفید، مؤثر و جذاب است می‌تواند به بالا بردن سطح آگاهی عمومی بیفزاید. می‌توان گفت سریال «مختارنامه» بعد از «یوسف پیامبر» بیت‌الغزل کارهای صداوسیما محسوب می‌شود که هم از نظر هنری و علمی در سطح بسیار بالایی است و هم توان جذب و تأثیر در میان مخاطبان را دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان هم گفت: برنامه‌های تأثیرگذار دیگری نیز می‌توان در زمینه قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) تولید کرد که در این زمینه نیز باید برنامه‌ریزی‌های  مدونی صورت پذیرد. بردن دوربین میان دسته‌های عزاداری، به تصویر درآوردن تعزیه‌خوانی و به نمایش گذاشتن نوحه‌خوانی‌ها، وعظ‌ها و خطابه‌ها در برخی مجالس که به شکلی کاملاً سنتی و ریشه‌دار در بیشتر شهرها و روستاها برگزار می‌شود از دیگر برنامه‌هایی است که در رسانه ملی باید برای بزرگداشت آیین‌های ماه محرم و عاشورای حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) از آنها استفاده بکند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000