هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

اشتغالزایى در شهرستان محروم بوانات رونق مى‏گیرد

سرویس اقتصادی
**نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید گفت: یکى از دلایل محرومیت بوانات نبود اشتغال پایدار در این شهرستان است.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389 ساعت 12:35

داود محمدجانى در گفتگو با روزنامه «خبر جنوب» شیراز، با اشاره به اینکه 90درصد مردم از طریق کشاورزى امرار معاش مى‏کنند و درآمد کشاورزى نیز بسیار محدود است، اظهار داشت: در سال‏هاى اخیر که خشکسالى دامنگیر کشور شده است همان مردمى که اندک درآمدى از کشاورزى داشته‏اند این درآمد را از دست داده‏اند و امروز نرخ بیکارى در شهرستان بوانات بالاترین رقم را در استان به خود اختصاص داده است. 

وى با بیان اینکه راه چاره ایجاد اشتغال پایدار است که آن هم به‏واسطه توسعه صنعتى اشتغال ایجاد مى‏شود، افزود: یکى از دلایلى که تاکنون سرمایه‏گذاران از سرمایه‏گذارى در شهرستان خوددارى مى‏کردند نبود زیرساخت‏ها از جمله راه و جاده بود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: خوشبختانه ما در دو سال و نیم گذشته مقدمه ساخت جاده‏ها را فراهم نمودیم و با اخذ مجوز 3 طرح ملى ایجاد راه اصلى (ارسنجان-سرچهان- هرات، ارسنجان-سرچهان- مزایجان، سروستان- بوانات به صفاشهر)که خوشبختانه مجوز ماده 32 از معاونت برنامه‏ریزى و راهبردى ریاست جمهورى اخذ شده و در سال آینده احداث این سه جاده شروع خواهد شد.

 وى گفت: به همین منظور با توجه به آماده شدن زیرساخت‏ها، سرمایه‏گذاران از سرمایه‏گذارى در شهرستان استقبال کرده‏اند و مجتمع کارخانجات کاشى سرامیک و کارخانجات کارتن‏سازى و تولید پلاستیک، تولید لعاب که مجموعاً نزدیک به 1000 نفر مشغول به کار خواهند شد به زودى در شهرستان احداث خواهد شد. به گفته محمدجانى3 کارخانه در بخش مرکزى و یک کارخانه در بخش سرچهان احداث خواهد شد.

 وى اظهار امیدوارى کرد: در آینده نیز شاهد سرمایه‏گذاران بیشتر و شاهد رونق اشتغال در شهرستان بوانات باشیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000