هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده رفسنجان

از پسته‌کاران حمایت شود

سرویس اقتصادی
**نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی مشکل پسته‌کاران را نبود نقدینگی تعاونی پسته کاران برای خرید محصول آنها دانست و گفت: بانک می‌تواند وام با بهره کم به تعاونی پرداخت کند تا مشکل پسته‌کاران حل شود.
شنبه 13 آذر 1389 ساعت 08:08

"حسین هاشمیان "نماینده رفسنجان در گفت و گو با هفته نامه «نگارستان» کرمان، اظهار داشت: چون تعاونی پسته‌کاران بدهی معوقه به بانک‌ها دارد با اینکه مقامات مسئول دستور بازپرداخت استمهال وام را کرده‌اند اما هنوز این مشکل وجود دارد. 

وی با بیان اینکه 75هزار پسته‌کار در تعاونی عضو هستند ادامه می‌دهد: تاکنون تعاونی به بانک‌ها مبلغ 140 میلیارد تومان وام با بهره بازپرداخت کرده‌اند اما هنوز مشکل بدهی وجود دارد. 

وی حمایت کشاورزان از سوی دولت را امری لازم و بدیهی دانست و گفت: اگر دولت پول مورد نیاز را برای خرید پسته با متد صحیح در اختیار شرکت تعاونی پسته و شرکت ایرانیان قرار دهد تا این شرکتها بتوانند پسته را با قیمت مناسب از سوی کشاورزان خریداری کنند می‌توان به این وضعیت امیدوار بود.

وی ادامه داد: کمبود آب و منابع آبهای زیرزمینی، تغییرات دمایی مانند سرمازدگی، طوفان و گرمازدگی، مشکلات در خرید نهاده‌های کشاورزی از جمله کود شیمیایی و عدم تناسب قیمت این محصول با هزینه‌های تولید آن از دیگر مشکلات کشاورزان است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000