انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/13 10:10:00
سرویس اقتصادی
نماینده ابهر و خرمدره:

اشتغالزایی از مهاجرت می‌کاهد

**نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصلی‌ترین اقدام برای کاهش مهاجرت از روستا‌ها حل مشکل اشتغال در شهرها است.

"احمد مهدوی" نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به روزنامه «مردم نو» زنجان،اظهار داشت:متأسفانه گاهی در فضای کسب‌وکار، تسهیل و ثبات قوانین وجود ندارد زیرا اگر ما هر روز بخواهیم قانون را تغییر دهیم، ثباتی در سرمایه‌گذاری وجود نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: همیشه سرمایه به سوی نقاط امن حرکت می‌کند و اگر ما این امنیت را در فضای کسب‌وکار ایجاد کنیم سرمایه‌گذاری خارجی هم در پی آن، خواهد آمد.

وی تصریح کرد: یکی از راههای تشویق برای جذب سرمایه گذاران کاهش زمان رسیدگی به کار آنهاست چون در استان زنجان، زیرساختها و پتانسیلهای خوبی برای سرمایه‌گذاران وجود دارد. مهدوی با بیان اینکه مشکل اشتغال از اصلی‌ترین دغدغه‌های دولت و مسئولان است تصریح کرد: برای رفع این مشکل در سال‌ جاری تلاش‌های زیادی در برنامه‌ریزی‌‌های کلان در دست تهیه و تنظیم است تا با تلاش‌های انجام شده نرخ بیکاری در استان‌ها به وضعیتی قابل قبول برسد.

وی تأکید کرد: باید با توجه به زیرساخت‌ها ظرف برنامه 5 ساله توسعه، نرخ بیکاری تک رقمی و نزدیک 5 درصد شود.

وی افزود: استان قابلیت بالایی در بخش کشاورزی دارد اما چون کشاورزی به سمت مکانیزه شدن نرفته است هنوز نتوانسته ارزش افزوده بالایی داشته باشد.

وی گفت: البته استقرار صنایع در شهرستان‌های ابهر و خرمدره سبب شده تا در این شهرستان اشتغال وضعیت بهتری نسبت به سایر نقاط استان داشته باشد اما با اینحال باز هم بیکاری به ویژه در ابهر وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet