هدر اصلی
1389/09/13 14:04:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم تویسرکان:

محور چهارخطه تویسرکان- کنگاور کلنگ‌زنی می‌شود

**استاندار همدان میهمان مردم تویسرکان بود و ملاقات با ورزشکاران و قهرمانان ورزشی تویسرکان، ملاقات‌های مردمی، پیگیری طرح‌های مهم شهرستان و کلنگ‌زنی و افتتاح چندین پروژه از برنامه‌های استاندار در سفر سوم به تویسرکان بوده است.

در این گفت و گو، شهریار طاهرپور با روزنامه «همدان پیام» همدان درباره دستاوردهای این سفر و همچنین کلنگ‌زنی پروژه چهارخطه کردن محور تویسرکان به کنگاور سخن گفته است. سفر سوم استاندار به حوزه انتخابی تویسرکان با اهداف چندگانه‌ای صورت می‌گیرد که یکی از مهمترین دستاوردهای آن کلنگ‌زنی محور چهارخطه تویسرکان به کنگاور است. به عنوان سؤال اول لطفا درباره این پروژه توضیح دهید.

 پروژه چهارخطه کردن محور جوکار- تویسرکان- کنگاور محوری ترانزیتی است که نقش مهمی در حمل و نقل و دسترسی مرکز کشور به غرب دارد. از سوی دیگر به این دلیل که از جنوب تویسرکان عبور می‌کند، موجب می‌شود تویسرکان به سمت جنوب گسترش یابد.

* زمان پیش‌بینی شده برای اتمام این پروژه چقدر و اعتبارات آن چه میزان است؟

متأسفانه به دلیل مسائل مختلفی که در زمان اجرای پروژه‌ها پیش می‌آید، به‌ویژه در تأمین منابع مالی امکان بیان دقیق اتمام پروژه‌ها وجود ندارد، اما به هر حال این طرح به طول 50 کیلومتر و اعتبار 50 میلیارد قرار است نهایتاً تا سه سال آینده به پایان برسد.

*  بهره‌برداری از این محور چه دستاوردهایی برای حوزه انتخابی به همراه خواهد داشت؟

ما دو ورودی شرقی و غربی به تویسرکان داریم که با احداث این جاده یک ورودی از سمت جنوبی احداث می‌شود و امکان دسترسی تویسرکان به محورهای مواصلاتی را فراهم می‌سازد. از سوی دیگر این امر به گسترش شهر به سمت جنوب هم کمک می‌کند، زیرا در حال حاضر تویسرکان فضایی برای گسترش ندارد. همچنین با احداث این محور، مشکل کنارگذر تویسرکان که از مشکلات مهم این حوزه انتخابی است هم مرتفع خواهد شد.

*  قبل از اینکه به ادامه طرح‌ها بپردازیم، درباره آخرین وضعیت محور نهاوند- تویسرکان- همدان بگویید.

این پروژه نیز در زمان سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان همدان تصویب شد و اکنون در مرحله مطالعه قرار دارد. این دو پروژه نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد تویسرکان خواهند داشت و علاوه بر نزدیکی تویسرکان به مرکز استان، 70 کیلومتر تویسرکان را به جنوب کشور نزدیک‌تر می‌کند.

*  دیگر دستاوردهای سفر استاندار به حوزه انتخابی‌تان چه مواردی را دربرمی‌گیرد؟

افتتاح ساختمان مرکزی مخابرات تویسرکان که سال‌های سال از اجرای آن می‌گذرد و در چند ماه اخیر روند ان تسریع شده، افتتاح ایستگاه CNG که کمک مناسبی برای کاهش صف‌های طولانی گاز خواهد شد و چندین پروژه خدماتی دیگر، همچنین تشکیل جلساتی در مجمع اشتغال استان از دیگر برنامه‌های این سفر است.

*  به عنوان سؤال آخر درباره پروژه‌های مهم حوزه انتخابی تویسرکان و آخرین وضعیت آنها به‌ویژه کارخانه ذوب‌آهن و منطقه ویژه اقتصادی بگویید.

منطقه ویژه اقتصادی که قرار است بین اسدآباد و تویسرکان ایجاد شود، از جمله مهمترین اولویت‌های ما محسوب می‌شود که می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی منطقه داشته باشد. در حال حاضر درصدد مکان مناسبی برای ایجاد این پروژه هستیم.

 در زمینه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی هم اقدامات خوبی صورت گرفته و اکنون در مرحله خرید زمین قرار داریم و امیدوارم هرچه سریع‌تر شاهد عملیات اجرایی آن باشیم. در موضوع فولاد باید بگویم صحبت‌های لازم با سرمایه‌گذار انجام شده است. این امر درمورد احداث باغشهر هم صورت گرفته و سرمایه‌گذار خارجی برای آن تعیین شده، اما روال اداری کار به حدی طولانی شده است که نگرانیم سرمایه‌گذار از انجام آن دلسرد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet