انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/14 12:11:00
سرویس صحن
شهرزاد طی اخطار قانونی تاکید کرد

ماده 68 مکرر 1برنامه پنجم دست قاضی را برای صدور حکم خواهد بست

**نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی ماده ۶۸ مکرر ۱ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را مغایر اصول ۱۵۶ و ۱۶۷ قانون اساسی دانست و خاطرنشان ساخت:‌ این ماده علاوه بر اینکه دست قاضی را برای صدور حکم خواهد بست موجب سوءاستفاده اقتصادی و مفاسد اقتصادی هم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه و در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص مواد ارجاعی و مراعی مانده لایحه برنامه پنجم توسعه کشور محمدکریم شهرزاد نماینده اصفهان در اخطار قانونی ماده 68 مکرر 1 لایحه برنامه را مغایر اصول 156 و 167 قانون اساسی دانست و اظهار داشت: این ماده در هنگام بررسی به دلیل اخطارهای مکرری که نمایندگان دادند و این اخطارها مورد قبول ریاست جلسه قرار گرفت، برای اصلاحات و بررسی بیشتر به کیمسیون تلفیق ارجاع داده شد.

وی افزود: متاسفانه تغییراتی که کمیسیون تلفیق در این ماده اعمال نکرده است مشکل را حل نکرده است و این ماده همچنان با اصول متعددی از قانون اساسی مغایر است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات با تاکید بر اینکه این ماده دست قاضی را برای صدور حکم می بندد خاطرنشان ساخت: ‌این ماده یک حکم ضدرقابتی است و مدیریت و بهره وری را پایین می آورد و جلوی کار ضابطین قضائی را می گیرد.

وی تصریح کرد: ‌قاضی در یک شهرستان یا ساتان با در نظر گرفتن تبعات اجتماعی احکام شرایط خاص آن مکان و اجرای عدالت حکمی را صادر می کند اما این ماده اگر تصویب شود علاوه بر اینکه موجب سوءاستفاده و مفاسد اقتصادی می شود دست قاضی را برای صدور حکم خواهد بست.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد ندانست اخطار قانونی نماینده اصفهان گفت: ‌همکاران عزیز می تواند موافقت یا مخالفت خود را در رای شان اعمال کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet