شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ماده 102 مکرر مراعی مانده از لایحه برنامه پنجم توسعه حذف شد

سرویس صحن
**با پیشنهاد علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ماده 102 مکرر یک از لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حذف شد.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 16:07

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس روز یکشنبه در جلسه عصر در ادامه بررسی مواد مراعی مانده از لایحه برنامه پنجم توسعه به پیشنهاد حذف ماده 102 مکرر 1 با 113 رای موافق،‌70 رای مخالف و 13 رای ممتنع موافقت کردند.

در ماده 102 مکرر یک تصریح شده بود: به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب به تولید کشور، ارتقا سطح کیفی آن و توسعه اشتغال داخلی، حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تقویت صادرات به دولت اجازه داده می شود:

الف- ضمن انتشار فهرست کالاهای اساسی ضروری و غیرضروری با استفاده از ابزارهای تعرفه ای وقتی و استفاده از رویه واردات برای صادرات یا به جای آن و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بخش کشاورزی با تضمین خرید محصولات به صورت مستقیم یاغیرمستقیم یااز طریق ساماندهی و تنظیم بازار و بخش غیردولتی ترتیبی اتخاذ نماید که واردات کشور به طور موثر مدیریت گردد.

ب- به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان در صورتی که به کارگیری ابزارهای قانونی و یا هر روش دیگر منجر به افزایش غیرمتعارف قیمیت کلایی شود، با هدف بازگشت به تعادل در بازار و کاهش قیمت ها اقدام نماید. قیمت کالاها و محصولات اساسی و یارانه ای و ضروری موضوع این ماده به تصویب شورای اقتصاد می رسد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000