هدر اصلی
1389/09/14 16:07:00
سرویس صحن

ماده 102 مکرر مراعی مانده از لایحه برنامه پنجم توسعه حذف شد

**با پیشنهاد علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ماده ۱۰۲ مکرر یک از لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حذف شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس روز یکشنبه در جلسه عصر در ادامه بررسی مواد مراعی مانده از لایحه برنامه پنجم توسعه به پیشنهاد حذف ماده 102 مکرر 1 با 113 رای موافق،‌70 رای مخالف و 13 رای ممتنع موافقت کردند.

در ماده 102 مکرر یک تصریح شده بود: به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب به تولید کشور، ارتقا سطح کیفی آن و توسعه اشتغال داخلی، حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تقویت صادرات به دولت اجازه داده می شود:

الف- ضمن انتشار فهرست کالاهای اساسی ضروری و غیرضروری با استفاده از ابزارهای تعرفه ای وقتی و استفاده از رویه واردات برای صادرات یا به جای آن و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بخش کشاورزی با تضمین خرید محصولات به صورت مستقیم یاغیرمستقیم یااز طریق ساماندهی و تنظیم بازار و بخش غیردولتی ترتیبی اتخاذ نماید که واردات کشور به طور موثر مدیریت گردد.

ب- به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان در صورتی که به کارگیری ابزارهای قانونی و یا هر روش دیگر منجر به افزایش غیرمتعارف قیمیت کلایی شود، با هدف بازگشت به تعادل در بازار و کاهش قیمت ها اقدام نماید. قیمت کالاها و محصولات اساسی و یارانه ای و ضروری موضوع این ماده به تصویب شورای اقتصاد می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet