ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون اقتصادی:

خط قرمز ایران عقب‌نشینی نکردن از منافع ملی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خط قرمز ایران را عقب‌نشینی نکردن از منافع ملی به خصوص در سیاست هسته‌ای دانست و گفت : نظام جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف عالی خود یک گام هم عقب نخواهد نشست.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 16:37

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تحریم‌های شورای امنیت و افزون بر آن تحریم‌های یک‌طرفه آمریکا و اروپا نتوانست خواسته‌های آنان را علیه ایران و پیشرفت های شگرف آن عملی کند.

وی همچنین گفت: این گروه 1+5 است که تقاضا برای مذاکره با ایران را مطرح کرده ، لذا این موضوع حکایت از آن دارد که غربی‌ها ناگزیر به انتخاب این راه شده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد به دلیل اینکه غربی‌ها نتوانسته‌اند به خواسته‌های خود از طریق تحریم و تهدید دست یابند، در حال حاضر از باب گفت‌وگو وارد شده‌اند تا به تصور خودشان از طریق گفت‌وگو و کار سیاسی به اهداف خود دست یابند.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران از منافع ملی خود در فعالیت های هسته‌ای نخواهد گذشت، به همین علت آقای جلیلی موضوع انرژی هسته‌ای را خارج از مذاکرات آتی قرار داده و قرار است اختلافات و موضوعات دیگری که بین ما و کشورهای غربی مطرح است در دور آتی مذاکرات مطرح شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هدف غربی‌ها از برپایی این مذاکرات این است که در صورت عقب‌نشینی از مواضع خود بگویند بعد از انجام این مذاکرات به توافق رسیده‌ایم.

گروه 1+5 بعد از وقفه 15 ماهه که از اکتبر سال 2009 در روند گفت و گو ها با ایران ایجاد شد،پس از طی مسیرهای گوناگون و بی نتیجه صدور قطعنامه، تحریم و فشار در نهایت به این نتیجه رسید که گزینه دیگری جز بازگشت به مسیر گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000