سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رییسه:

گروه 1+5 با عقلانیت، منطقی و به دور از سیاسی‌کاری در مذاکرات آتی حاضر شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد مسوولان نظام در مورد حقوق اساسی ملت ایران به هیچ وجه معامله‌ای نخواهند کرد و بهتر است گروه 1+5 در نشست آتی با عقلانیت، منطقی و به دور از سیاسی‌کاری حاضر شود.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 16:41

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایرنا افزود : برخی از موارد مانند غنی‌سازی اورانیوم و استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای جزو حقوق مسلم ملت ایران است و جای هیچ بحث و مذاکره ندارد.

وی ادامه داد: توصیه ما به کشورهای 1+5 این است که مسائل واهی، بی‌اساس و بی‌سند و مدرک را مبنای کار خود قرار ندهند تا زمینه دستیابی به موضوعات مشترک حاصل شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران شرایط خود را برای مذاکره با گروه 1+5 اعلام کرده و ما بر مبنای اصول خود به مذاکره با غربی‌ها خواهیم پرداخت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد البته شاید غربی‌ها روی این مسائل ابهاماتی داشته باشند، و جمهوری اسلامی ایران نیز آماده تبیین دیدگاه‌های خود در این زمینه است .

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد در مذاکرات آتی تلاش می‌کنیم به راه‌حل مشترکی دست یابیم تا چالش پیش‌روی ایران و گروه 1+5 رفع شود اما این موضوع به چگونگی برخورد غربی‌ها با ایران بستگی دارد.

گروه 1+5 بعد از وقفه 15 ماهه که از اکتبر سال 2009 در روند گفت و گو ها با ایران ایجاد شد،پس از طی مسیرهای گوناگون و بی نتیجه صدور قطعنامه، تحریم و فشار در نهایت به این نتیجه رسید که گزینه دیگری جز بازگشت به مسیر گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000