هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مجلس تصویب کرد:

واگذاری وظایف دستگاه‌های تحت‌نظر مقام‌معظم رهبری درصورت موافقت ایشان

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه کشور واگذاری وظایف اختیارات و مسئولیت‌های دستگاه‌های تحت نظر مقام معظم رهبری را منوط بر موافقت ایشان دانستند.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 16:16

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی عصر روز یکشنبه نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق از مواد ارجاعی و مراعی مانده از برنامه پنجم توسعه با بند الف، ماده 105 با 165 رای موافق، 10 رای مخالف و 5 رای ممتنع موافقت کردند.

بند الف ماده 105 با اخطار قانون اساسی کاظم دلخوش از ماده جدا و جهت بررسی بیشتر و بهتر به کمیسیون ارجاع داده شد.

بااصلاح کمیسیون تلفیق و تصویب نمایندگان در صحن علنی در بند الف ماده 105 آمدهاست؛ مدیران سازمان های مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت، بالاترین مقام منطقه محسوب می شوند و کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت های دستگاه های اجرائی دولتی مستقر در این مناطق به استثناء نهادهای دفاعی و امنیتی به عهده آنها است.

همچنین مصوب شد، سازمان های مناطق آزاد منحصراً براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی و اصلاحات بعدی آن و قانون کار اداره می شوند.

نمایندگان واگذاری وظایف، اختیارات و مسئولیت های دستگاه های تحت نظر مقام معظم رهبری را با موافقت ایشان پذیرفتند.

در تبصره بند 2 الف ماده 105 اصلاح و به شرح زیر قرائت شد: تبصره 2 اختیارات فرماندار در ارتباط بامصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مناطق آزاد به مدیر سازمان منطقه آزاد واگذار می شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000