هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با تصویب نمایندگان؛

ممنوعیت ساخت سکونتگاه دائم در محدوده ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای

سرویس صحن
**در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه کشور نمایندگان احداث هرگونه مستحدثات جدید و تغییر کاربری اراضی در محدوده ایمنی نیروگاه‌های و تاسیسات هسته ای به عنوان سکونتگاه دائم ممنوع کردند.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 17:39

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی عصر روز یکشنبه نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق از مواد ارجاعی و مراعی مانده از برنامه پنجم توسعه باماده 125 با 139 رای موافق 19 رای مخالف 4 رای ممتنع موافقت کردند.

با تصویب مجلس با احداث هرگونه مستحدثات جدید، تملک، جابجایی، صدور سند و تغییر کاربری اراضی در محدوده ایمنی نیروگاه ها و تاسیسات هسته ای به عنوان سکونت گاه دائم ممنوع شد و حقوق صاحبان حق در اراضی و املاک واقع در محدوده مذکور براساس قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای ارجای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت تامین شود.

همچنین در ماده 125 آمده است به تملک و تصرف املاک مذکور پس از پرداخت نقدی بهای آن به مالکان به قیمت کارشناسی امکان پذیر است.

باتصویب این ماده و تبصره آن تاکید شد؛ الزامات، مقررات و مصوبات نظام ایمنی هسته ای کشور که توسط مرکز نظام ایمنی سازمان انرژی اتمی ایراندر زمینه فناوری هسته ای و پرتوی ابلاغ می شود، برای کلیه دستگاه های اجرائی و اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی مرتبط، لازم الاجرا است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000