سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یادداشتی از بهمن محمد یاری

حضور بخش خصوصی نوید بخش آینده خوب اقتصادی است

سرویس اقتصادی
**"بهمن محمدیاری"دریادداشتی که در روزنامه گلچین امروز گیلان به چاپ رسانده با اشاره به اینکه پیرامون وا‌گذاری‌های صورت گرفته در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی آنچه انجام شده جز الزامات قانونی بوده و تمام وزارتخانه‌ها و نهادهای مشمول باید قدم در این راه بگذارند.
دوشنبه 15 آذر 1389 ساعت 10:35

بی‌شک در مسیر واگذاری یکسری مشکلات وجود دارد که می‌توان آن را مرتفع کرد چرا که بهره‌گیری از الگوی اقتصادی بخش خصوصی نوید بخش یک آینده خوب اقتصادی است به دلیل کاهش آسیب‌ها بعد از واگذاری است.
طبق قوانین مصوب شده و پیش‌بینی‌های صورت گرفته یکسری تعهدات برای این قبیل شرکت‌ها وجود دارد که بر مبنای این تعهدات هر نهاد خصوصی که شرکت را می‌خرد از اعتبارات و تسهیلات خاصی بهره‌مند می‌شود و دولت باید نظارت داشته باشد تا این تعهدات عملیاتی شود.

هرچند در این زمینه یکسری انتقادات هم درخصوص اینکه کاهش تصدی‌گری دولت در این واگذاری‌ها دیده نمی‌شود وجود دارد اما باید در نظر داشت که این مسئله بستگی به تصمیمات هیأت مدیره دارد و تداوم مدیریت و عدم تغییر آن خود یک اقدامی است که توسط هیأت مدیره صورت می‌گیرد و این

و این آمادگی از سوی نمایندگان مجلس وجود دارد که با تصویب قوانین هرکجا که نیاز باشد اطمینان لازم به سرمایه‌گذاری برای حضور در اقتصاد و بازار را پدید آورند. با این تفاسیر از آنجایی که این واگذاری‌ها در جهت اجرای قانون بوده و بر مبنای سیاست‌های کلانی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده‌اند است باید تلاش شود تا این واگذاری‌ها سرعت گیرد تا بتوانیم اهداف را در این زمینه محقق کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000