هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
توکلی:

روسای اتاق بازرگانی و تعاون نباید عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی باشند

سرویس صحن
**احمد توکلی گفت:قرار گرفتن روسای اتاق تعاونی ایران و اتاق بازرگانی در هیات امنای صندوق توسعه ملی مغایرت آشکار با قانون اساسی دارد.
سه‌شنبه 16 آذر 1389 ساعت 16:42

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "احمد توکلی" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس در جلسه علنی عصر روز سه شنبه درخصوص اعضای هیات امنای صندوق توسعه ملی با استناد به اصول قانون اساسی گفت: اخطار من به دو اصل 45 و 60 قانون اساسی باز می گردد، به این دلیل که رئیس اتاق بازرگانی و اتاق تعاون نمایندگان بخش خصوصی به حساب می آیند و نمی توانند برای بیت المال تصمیم گیری کنند. و در صورت تصویب به طور قطع این موضوع از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: براساس اصل 60 قانون اساسی، اعمال قوه مجریه جز در اموری که در این قانون مستقیماً برعهده رهبری گذارده شد از طریق رئیس جمهور و وزراء است در حالیکه ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه از برنامه مغایر اصل 60 قانون اساسی به شمار می آید و نمی تواند برای بیت المال تصمیم بگیرد.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی احمد توکلی گفت: اخطار وارد نیست ماده 76 مغایرتی با اصل 45 قانون اساسی ندارد در عین حال از مجموع 11 عضو هیات امناء تنها 2 نماینده از بخش های اتاق تعاونی و اتاق بازرگانی حضور دارند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000