آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آجرلو:

دانشجویان با تشخیص صحیح مردم را نسبت به اتفاقات آگاه کردند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم کرج در مجلس هشتم گفت که وقتی آمریکا درصدد دخالت در امور داخلی ایران برآمد دانشجویان با تشخیص درست مردم را نسبت به اتفاقاتی که در حال وقوع بود آگاه کردند.
سه‌شنبه 16 آذر 1389 ساعت 17:11

فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با فارس، در خصوص سالگرد 16 آذر 1332،با اشاره به اینکه همیشه دو قشر تصمیم ساز در جامعه وجود دارد، گفت: قشر دانشگاهی و روحانیت همیشه به عنوان پیشتازان در لحظات سرنوشت ساز به کل جامعه خط می‌دهند.

وی افزود: وقتی که آمریکا شروع به دخالت در امور داخلی ایران کرد و خود را محق دانست تا در همه امور دخالت کند، دانشجویان با تشخیص درست و جهت‌گیری صحیح، مردم را نسبت به اتفاقاتی که در حال رخ دادن بود آگاه کردند.

نماینده مردم کرج در مجلس هشتم با بیان اینکه آمریکا در دوره پهلوی در همه امور تصمیم‌گیری و اظهار نظر می‌کرد، اظهار داشت: دانشجویان با اعتراض خود به این روال که در کشور شیعه در حال رخ دادن بود، نقشی اساس ایفا کردند.

وی اضافه کرد: اقتضای سن دانشجویی، به گونه‌ای است که دانشجویان مصلحت سنجی نمی‌کنند و آزادانه فکر می‌کنند و خاصیت این جنبش در این است که بدون در نظر گرفتن منافع شخصی به منافع کشور فکر می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه وقتی مقاومتی در برابر ظلم می‌شود، ظالمین سکوت نمی‌کنند و عکس‌العمل نشان می‌دهند، تصریح کرد: به دلیل ویژگی‌های جنبش دانشجویی، این جنبش جلوتر از اقشار دیگر زنگ خطر را به صدا درآورد و درخت استکبارستیزی با خون دانشجویان آبیاری شد.

وی با یادآوری«انقلاب دوم»[13 آبان 1358]، افزود: در این روز نیز این دانشجویان بودند که سفارت آمریکا را تسخیر کردند و جاسوس‌ها را از لانه جاسوسی بیرون کشیدند.

آجورلو با بیان اینکه اولین نشست درباره مفاسد اقتصادی نیز توسط دانشجویان شکل گرفت، اظهار داشت: نهضت مبارزه با مفاسد اقتصادی در دانشگاه‌ها بر اساس فرمان 8 ماده‌ای بود.

وی اضافه کرد: جنبش‌های دانشجویی پیشتاز در حفظ اصول، اعتقادات، اندیشه‌های دینی و حفظ اساس نظام هستند که در صورت حفظ اصالت خود و دچار نشدن در بازی‌های سیاسی می‌توانند جزو اصلی‌ترین حرکات نظام باشند.

نماینده مردم کرج در مجلس هشتم با اشاره به ویژگی‌های جنبش دانشجویی ایران، گفت: با توجه به سن تحصیل دانشجوها، این قشر بیشتر به آزادگی و آزاداندیشی تمایل دارد.

وی ویژگی دیگر جنبش دانشجویی را استکبارستیزی و ظلم ستیزی آن دانست و افزود: حرکت غالب در جنبش‌های دانشجویی برخاسته از فکر و اندیشه دینی ناب است و با بررسی حرکات دانشجویی مشخص می‌شود که شجاعت، صراحت بیان و اصالت در گفتمان جزو شاخص‌های حرکت دانشجویی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری که فرموده‌اند« خدا لعنت کند کسانی را که دانشگاه منهای سیاست را می‌خواهند»، گفت: دانشجو اگر در هر رشته‌ای در حال تحصیل است باید دارای بصیرت باشد و جریان شناس، ولایت شناس، دشمن شناس و با بصیرت باشد.

وی تصریح کرد: در صورت عدم ایجاد شرایط عنوان شده، جنبش دانشجویی به راحتی دچار انحراف می‌شود و افراد خارج از دانشگاه سعی می‌کنند با مصادره این جنبش، اهداف خود را پیاده کنند.

وی با بیان اینکه در صورت رصد کردن جریانات دانشجویی مشاهده می‌شود که هدایت کنندگان جنبش دانشجویی از کجا سردرآورده‌اند، تاکید کرد: این افراد به کشورهای خارجی رفته و به آغوش دشمن پناه برده‌اند.

وی افزود: نباید دانشجویان را به سکوت یا همگرایی دعوت کرد و بنابر فرمایش رهبری، دانشگاه‌ها باید سیاسی باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس هشتم چرایی این نوع نگاه رهبری به داشجویان را تبدیل نشدن این قشر به ابزاری برای استفاده دیگران در صورت نداشتن بصیرت عنوان کرد و گفت: دانشجوی سیاسی اهل سکوت نیست و اهل نقادی است و هرجا خلاف و خطایی بیند فریاد می‌زند و افراد را مساوی با نظام نمی‌بیند.

وی در پایان تصریح کرد: اصالت جنبش دانشجویی به حرکت و عدم سکون آن است و جنبش دانشجویی پویا موجب اصلاح و بالندگی است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000