شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینعلی شهریاری خواستار شد؛

حذف ماده مربوط به تعیین الگوی اسلامی ـ ایرانی از برنامه پنجم

سرویس صحن
**رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خواستار رای‌گیری درباره حذف ماده 1 لایحه برنامه پنجم توسعه که مربوط به تعیین الگوی اسلامی ـ ایرانی بود، شد.
چهارشنبه 17 آذر 1389 ساعت 09:47

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حسینعلی شهریاری" در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی ادامه ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه که مربوط به تشکیل صندوق ملی می شد در تذکر شفاهی، گفت: مقام معظم رهبری در جلسه  با نخبگان درخصوص تشکیل الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت مطالبی فرمودند از جمله این که بیان کردند تعیین این الگو کار دولت و مجلس نیست.

نماینده زاهدان با اشاره به ماده 1 لایحه برنامه پنجم توسعه که در آن به تدوین الگوی اسلامی ـ ایرانی تاکید شده است، افزود: با توجه به این که مقام معظم رهبری تدوین الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت را به کارگروهی محول کردند و فرمایش معظم له هم حکم حکومتی تلقی می شود خواهش من این است که ماده 1 را با رای گیری از مجلس از لایحه برنامه پنجم حذف کنید.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ، گفت: تعیین الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت یک بحث تئوریک است که باید مراکز دانشگاهی درباره آن تصمیم بگیرند اما رافع مسئولیت های دیگران نیست و حکومت باید تصمیم بگیرد و این در سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری هم آمده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000