هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نورا در اخطار قانونی مطرح کرد

در توازن منطقه ای اولویت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد

سرویس صحن
**عضو کمسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی با استناد به بند 12 اصل سوم قانون اساسی خواستار آن شد که در بحث توازن منطقه ای در تبصره 3 جزء 4 بند ی ماده 76 اولویت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد.
چهارشنبه 17 آذر 1389 ساعت 10:30

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز چهارشنبه در ادامه بررسی بند "ی" ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه پیرامون تشکیل صندوق توسعه ملی عباسعلی نورا نماینده زابل و زهک در اخطار قانونی با استناد به بند 12 اصل سوم قانون اساسی اظهار داشت.

این بند بر پی ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه های تغذیه و مسکن و کار و بهداشت و تعمیم بیمه تاکید دارد.

وی افزود:‌ در همین قانون برنامه به صراحت تاکید شده است که فاصله توسعه یافتگی مناطق برخوردار و غیربرخوردار بایدسالانه 10 درصد کاهش یابد.

برای این منظور هم باید ابزارها و شرایط لازم را در قانون پیش بینی کنیم.

عضو کمسیون برنامه و بودجه خواستار آن شد در غیر توازن منطقه ای در تبصره 2 جزء 4 بند ی ماده 76 لایحه برنامه اولویت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده زابل گفت: اگر منظور کمیسیون تلفیق در توازن منطقه ای اولویت مناطق کمتر توسعه یافته را لحاظ نکرده باشد این مسئله قابل اجرا است اما اگر منظور این نبوده باشد به لحاظ آئین نامه ای و قانونی امکان پذیر نیست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000