هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوثری:

ترور اساتید هسته‌ای 1+5 را در مذاکرات ژنو به چالش کشید

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس، عامل موفقیت مذاکرات ایران با 1+5 را به چالش کشیدن سکوت غربی‌ها در جریان ترور اساتید هسته‌ای کشور عنوان کرد.
چهارشنبه 17 آذر 1389 ساعت 11:06

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با فارس، با موفق ارزیابی کردن مذاکره جمهوری اسلامی ایران با پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل؛ آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه و آلمان، گفت: تیم مذاکره کننده به سرپرستی سعید جلیلی با موضع گیری که قبل از جلسه مبنی بر عدم مذاکره بر سر حق ملت ایران موجب شد تا سوار بر موضوع مذاکرات شوند.

وی عامل دیگر موفقیت این مذاکرات را به چالش کشیدن سکوت غربی‌ها در جریان ترور اساتید هسته‌ای کشور عنوان کرد و اظهار داشت: غربی‌ها فراموش نکرده‌اند در جریان 11 سپتامبر که البته کار خود آمریکا و صهیونیست‌ها بود، جمهوری اسلامی ایران این اقدام را محکوم کرد ولی آن‌ها ترور اساتید را محکوم نکردند که نشانگر رضایت ‌آن‌ها از این اقدام است.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم با بیان اینکه عمده مطالب مذاکره در جلسه بعدی که در استانبول برگزار خواهد شد، مطرح می‌شود، گفت: محل مذاکرات از جمله مواردی بود که پیش از این مشخص شده بود که مورد توافق اعضای شرکت کننده در جلسه قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه این نشست مذاکره با چهار کشوری بود که با یکدیگر متحد بودند(به استثنای روسیه و چین)، اظهار داشت: این مذاکره موفقیت بسیار بزرگی بود که بدون احساس ضعف در برابر مواضع پنج بعلاوه یک برگزار شد و ایران توانست منطق خود را بر مذاکرات حاکم کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000