هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

موافقت مجلس با تشکیل یگانهای حفاظت در دستگاه‌های اجرایی

سرویس صحن
**با موافقت مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی می توانند پس از کسب موافقت و مجوز ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به تشکیل یگانهای حفاظت اقدام کنند.
چهارشنبه 17 آذر 1389 ساعت 11:08

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه 17 آذر 1389 در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص مواد مراعا مانده و ارجاعی لایحه برنامه پنجم توسعه کشور نمایندگان ماده الحاقی 3 این لایحه را با 123 رای موافق، 24 رای مخالف و 14 رای ممتنع تصوب کردند.

براساس این مصوبه دستگاه های اجرایی می توانند پس از کسب موافقت و مجوز ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به تشکیل یگانهای حفاظت اقدام کنند. این یگانها از نظر به کارگیری سلاح و مهمات تابع ضوابط نیروهای مسلح می باشند و با رعایت ضوابط نیروهای انتظامی تحت نظر دستگاه ذی ربط اداره خواهند شد.

شرح وظایف و اختیارات و سازماندهی و چگونگی تسلیح این یگان ها و آموزش و انتصاب فرماندهی هر یک از این یگان ها و چگونگی ارتباط آنها با نیروی انتظامی و نظارت بر عملکرد آنها به تصویب ستاد کل نیروهای مسلح خواهد رسید.

نمایندگان همچنین ماده الحاقی 4 لایحه برنامه را با 136 رای موافق، 2 رای مخالف و 6 رای ممتنع تصویب کردند که براساس آن قانون برنامه پنجم کشور تا پایان سال 1394 معتبر است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000