هدر اصلی
1389/09/18 13:47:00
سرویس سیاسی
نماینده نجف‌آباد:

قطعنامه‌های شورای امنیت را تروریست‌ها اجرا می‌کنند

**حمید سعادت، نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون گفت: این برای جهان بشریت یک مصیبت است که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را متأسفانه گروه‌های تروریستی اجرا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حمید سعادت" نماینده نجف‌آباد، تیران و کروندر گفتگو با روزنامه «نسل فردا» اصفهان درباره ترور شهید شهریاری، دانشمند هسته‌ای ایران ادامه داد: متأسفانه شوراهای بین‌المللی که باید در جهت منافع ملی کشورها گام بردارند، آلت دست استکبار جهانی شده‌اند و گروه‌های تروریستی عامل اجرای قطعنامه‌های آنان.

عضو نمایندگان مجمع استان اصفهان ادامه داد: این ضایعه‌ اسفباری بود که متأسفانه بر جامعه علمی کشور وارد شد ولی از سوی دیگر، روزنه‌ای برای دانشگاهیان انقلابی ما باز کرد و شور و شوق دانشجویان و اساتید را برانگیخت تا جای خالی استاد شهید را پر کنند که قطعاً چنین خواهند کرد. اما این وظیفه سنگینی برعهده مسئولان اجرایی می‌گذارد که به هرحال باید از جان این دانشمندان هسته‌ای محافظت کنند و مجلس تأکید دارد که چنین شود تا نخبگان هسته‌ای کشور که در خط مقدم مبارزه با استکبار هستند حفظ شوند و چنین مصیبت‌هایی دیگر پیش نیاید.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس همچنین درباره بحث آلودگی هوا که موجب تعطیلی ادارات و مدارس در چند شهر شد نیز معتقد است، باید با استفاده از گسترش تکنولوژی اطلاعات، آی‌تی و آی‌سی‌تی تا آنجا که امکان دارد جلوی رفت و آمد در شهرها را گرفت تا بحث آلودگی خود به خود کاهش یابد.

وی افزود: اگر تکنولوژی اطلاعات گسترش یابد دیگر نیاز به رفت و آمدهای طولانی نیست و با اینترنت خیلی از مسائل بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود از آموزش، امور بانکی، تجارت و خرید و فروش، همه از این طریق قابل پیگیری است ولی این مسئله مستلزم آن است که این تکنولوژی در سطح وسیع در مملکت ما گسترش یابد.

سعادت در پایان گفت: بحث اعتبارات مترو که به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسید یکی دیگر از مسائلی است که می‌تواند در کاهش آلودگی کلانشهرها مؤثر باشد. البته این قانون متأسفانه به مرحله اجرا نرسیده ولی دولت موظف به اجرای آن است و این مسئله از طریق رئیس‌ مجلس پیگیری خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet