هدر اصلی
1389/09/21 11:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تغییرات شورای نگهبان در برنامه پنجم زیاد نخواهد بود

مفتح: دولت نگارش برنامه پنجم را آغاز کند

**نماینده مردم زرند در مجلس گفت: گرچه آیین‌نامه مجلس مقرر کرده است که دولت تا ۱۵ آذر بودجه را به مجلس بدهد اما باید توجه داشته باشیم که امسال با توجه به بحث برنامه پنجم توسعه، این قاعده به طور استثنا تغییر کرده است.

محمد مهدی مفتح نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اتمام بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ما باید تا پایان سال جاری بودجه90 را بررسی و سپس به شورای نگهبان ارائه و بعد از بررسی ایرادات احتمالی شورای نگهبان، قانون بودجه را جهت اجرا به دولت بدهیم و این کارها باید تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

وی افزود: گرچه آیین‌نامه مجلس مقرر کرده است که دولت تا 15 آذر بودجه را به مجلس شورای اسلامی بدهد اما باید توجه داشته باشیم که امسال با توجه به بحث برنامه پنجم توسعه، این قاعده به طور استثنا تغییر کرده است.

مفتح افزود: دولت برای نوشتن بودجه باید منتظر نظر نهایی شورای نگهبان باشد و بعد از اتمام بررسی لایحه برنامه پنجم و تبدیل آن به قانون، بودجه سال آینده را با توجه به روح برنامه پنجم بنویسد.

نماینده مردم زرند با بیان اینکه نباید از دولت انتظار می‌داشتیم که 15 آذر بودجه را به مجلس بدهد، گفت: وقتی هنوز شواری نگهبان نظر نهایی خود را درباره لایحه پنجم ارائه نداده و مجلس ایرادات شورای نگهبان را بررسی نکرده است چگونه می‌توانستیم انتظار داشته باشیم که دولت 15 آذر بودجه را به مجلس تحویل بدهد؟

وی در ادامه گفت: البته دولت می‌تواند با توجه به اینکه احتمالا تغییرات شورای نگهبان در برنامه پنجم زیاد نخواهد بود، بر اساس آنچه که در مجلس تصویب شده نگارش بودجه سال 90 را آغاز کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet