خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/21 15:16:00
سرویس بین الملل
نماینده دشتستان در واکنش به جعل نام خلیج فارس پیشنهاد داد؛

جزایر سه‌گانه، خط قرمز ایران در روابط بین‌المللی است

**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی برای مقابله با جعل عنوان خلیج فارس، خواستار برنامه‌ریزی از سوی دستگاه دیپلماسی کشور برای مقابله با طرح این ادعاها شد و پیشنهاد داد، یک شرکت هوایی به اسم خلیج فارس در کشور ایجاد شود.

"ایوب پاپری مقدم فرد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اقدام شبکه فرانس 24 فرانسه و برخی کشورهای عربی درجعل نام خلیج فارس، گفت: شیوه برخورد با جعل اسامی و همجه فرهنگی غرب باید به شیوه مدون و برنامه ریزی شده از سوی وزارت امور خارجه پاسخ داده شود.

نماینده دشتستان با اظهار اینکه با ساخت برنامه های فرهنگی و پخش آن از شبکه های بین المللی باید نام خلیج فارس برای مردم دنیا تکرار شود، افزود: این اقدام به خوبی برای اشغالگر خواندن رژیم صهیونیستی افتاد و الان بسیاری از ملل جهان این رژیم را اشغالگر می خوانند.

وی همچنین برای مقابله با جعل عنوان خلیج فارس از سوی برخی کشورهای غربی و عربی خواستاراین شد که رایزن‌های فرهنگی جمهوری اسلامی در دیگر کشورها بسیاری از وقت خود را معطوف به مقابله با این ادعاها و هجمه های فرهنگی کنند.

نماینده دشتستان همچنین پیشنهاد داد؛ برای مقابله با ادعاهای غربی ها و برخی کشورهای عربی در جعل عنوان خلیج فارس، یک شرکت هوایی به اسم خلیج فارس در کشور ایجاد شود.

پاپری مقدم فرد در بخشی دیگر از این گفت وگو با اظهار اینکه طرح ادعاها از سوی غربی‌ها، صرفا فراتر از یک ادعا است، افزود: یکی از اهدافی که کشورهای غربی با طرح ادعاها علیه جمهوری اسلامی دنبال کرده و پس از آن برخی کشورهای عربی از آن پیروی می کنند، این است که کشور ایران باید همیشه در چالش باشد.

این عضو کمیسیون شوراها با اشاره به تلاش غربی‌ها برای ایجاد چالش برای ایران، گفت: آنها از این هراس دارند که اگر جمهوری اسلامی بی چالش باشد می تواند افکار عدالت خواهانه خود را که در دنیا طرفداران زیادی دارد، توسعه دهد که این برای آنها خطرناک است.

نماینده دشتستان با اشاره به نطقی که در صحن علنی مجلس داشته است، افزود: در آن نطق اعلام کردم که جزایر سه گانه خط قرمز ما است و بنابراین معتقدم که طرح ادعاها در این خصوص و جعل عنوان خلیج فارس برای سرگرم کردن ایران در دایره‌ای است که هیچ نتیجه ای برای آنها نخواهد داشت.

پاپری مقدم فرد با اظهار اینکه غربی ها می دانند که اگر جمهوری اسلامی فرصت پیدا کند، می رود در بیخ گوش آنها در آمریکای مرکزی و لاتین و آفریقا دوست برای خودش جذب می کند، افزود: غربی‌ها در واقع با این ادعاها به دنبال سرگرم کردن ایران هستند تا به گونه‌ای ایران درگیر مسائل منطقه‌ای شده و به مسائل فرامنطقه‌ای نپردازد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet