انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/26 12:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حجازی:

حوزه و دانشگاه نقش مهمی در افزایش بصیرت و آگاهی علمی ‌دارند

**نماینده مردم همدان در مجلس گفت: حوزه و دانشگاه در راستای تعالی‌ بخشی و افزایش آگاهی علمی و بصیرت ‌نقش مهمی ایفا می‌کنند.

سیدمحمد‌کاظم حجازی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس‌ با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت شهید مفتح که روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در راستای دست‌یابی به اهداف مقدس خود نمادهایی را شکل بخشید که هر یک نقشی در مسیر کسب موفقیت‌های این نظام برعهده دارند.

وی افزود: از جمله مسائل مهم در کشور توجه به جایگاه ویژه حوزه و دانشگاه است، چرا‌که در راستای تعالی‌ بخشی و افزایش آگاهی علمی و بصیرت، این دو نهاد نقش مکملی را ایفا می‌کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید با تدبیری که امام(ره) از آغازین روزهای شکل‌گیری انقلاب اسلامی ‌اتخاذ کردند، فضای ارتباط تعاملی میان حوزه و دانشگاه را که یکی در مسائل دینی و دیگری در مسائل علمی تخصص دارند، به بهترین نحو ساماندهی کنیم.

حجازی گفت: دشمنان این نظام با توجه به تدابیر ارزشمند مقام ولایت، کینه‌توزانه دو نماد مذکور یعنی حوزه و دانشگاه را مورد حمله و ستیز خود قرار می‌دهند.

وی افزود: شهادت شهید مفتح از جمله نکاتی است که بیانگر کینه‌توزی دشمنان نظام بود، اما ‌خون این شهید بر حقانیت این تفکر بلند صحه گذاشت و بعد از شهادت شهید مفتح روز به روز گام‌های بلندتری در این زمینه برداشته شد.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به برگزاری اولین نشست الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت و توسعه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری سعی دارند با ایجاد فضای تعاملی میان حوزویان و دانشگاهیان به کیفی کردن این تعامل کمک کنند، چنانچه شاهد بودیم ایشان در این نشست‌ها به موضوع بصیرت هم اشاره داشتند.

وی ادامه داد: با تدابیر رهبر انقلاب گام‌های نخست ایجاد پویایی برای تحقق هرچه بیشتر تعامل میان حوزه و دانشگاه برداشته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet