خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1389/09/27 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور:

انتقال تیم فوتبال نفت به اراک غیرکارشناسی و منطبق برمنطق نیست

**نماینده مردم تهران در خانه ملت، انتقال تیم نفت تهران به اراک را علمی و منطبق بر منطق ندانست و گفت: این مسئله را در مجمع نمایندگان تهران پیگیری می‌کنیم.

علی عباسپورتهرانی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتقاد کارشناسان ورزشی از نمایندگان تهران در خصوص عدم موضع‌گیری آنها در مقابل انتقال تیم نفت تهران به اراک گفت: علت عدم موضع‌گیری نمایندگان تهران در این خصوص به چند دلیل بود. اولا مشغول بررسی برنامه پنجساله پنجم بودیم، ثانیا کسی از ما در این زمینه سوال نکرده بود که جواب دهیم، اما با هماهنگی با مجمع نمایندگان تهران این مسئله را پیگیری خواهیم کرد.

وی در عین حال این انتقال را به مصلحت ندانست و گفت: در حال حاضر این تیم در لیگ برتر حضور داشته و فعالیت می‌کند و تاکنون نیز عملکرد قابل قبولی داشته است، لذا صرف اینکه استان مرکزی دارای تیم شود، یک مرتبه بخواهیم یک تیم تهرانی را به اراک انتقال دهیم درست نیست.

عباسپور با بیان این که بهتر است تیمی به طور خودجوش از بطن استان مرکزی وارد لیگ برتر شود، گفت: انتقال تیم نفت تهران غیر از این که به این تیم لطمه بزند چیز دیگری در بر نخواهد داشت. به ویژه این که در حال حاضر در وسط لیگ برتر هستیم که قطعا این کار به تیم نفت لطمه زده و نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت و حتی شاهد خروج آن از لیگ برتر و از هم پاشیده شدن تیم خواهیم بود.

نماینده مردم تهران در خانه ملت، با اظهار تعجب از این گونه تصمیمات آنی افزود: این تیم برای حضور در تهران با خانواده‌های خود برنامه‌ریزی کرده است. البته این گونه تصمیمات به دنبال تصمیماتی غیرکارشناسانه قبلی مانند خروج 40 درصدی جمعیت از تهران یا انتقال دانشگاه‌هایی مانند خواجه نصیراز تهران است.

وی این گونه تصمیمات را ناشی از برخی مشکلات در بدنه اجرایی کشور دانست و آن را به مصلحت ندانست و گفت: قطعا این اقدام می‌تواند به ورزش فوتبال ما که بین مردم جایگاهی بالایی داشته به خصوص به مردم تهران که استقبال زیادی از تیم‌های تهرانی می‌کنند، لطمه بزند و در نهایت چیزی هم دست‌گیر استان مرکزی نشود.

عباسپور تصریح کرد: در این زمینه دولت باید حمایت کند تا تیم نفت هم‌چنان بتواند در تهران بماند و باشگاه مقتدری درست کند و در نهایت بتواند وارد مسابقات باشگاهی شده و حتی به لیگ دسته اول و لیگ برتر راه پیدا کند.

وی با تاکید بر تشکیل تیمی خودجوش از بطن ورزش استان مرکری و نهادینه شدن آن در بین جوانان و مردم این استان گفت: ما انتقال تیم نفت تهران را تایید نمی‌کنیم و از طرف مجمع نمایندگان تهران آن را پیگیری خواهیم کرد. این اقدام به نوعی از بین بردن و ضربه زدن به تیمی در لیگ برتر است و حاصلی هم برای استان مرکزی نخواهد داشت.

نماینده مردم تهران در خانه ملت، تصریح کرد: بخصوص اینکه ما در وسط لیگ قرار داریم. اگر فرض کنیم این کار در پایان لیگ انجام می‌شد از ابتدا بازیکنان و مربیان هم می‌دانستند که این تیم قرار است منتقل شود و در این راستا برنامه‌ریزی‌های مربوط به خود را انجام می‌دادند و بازیکنان هم می‌دانستند می‌توانند به این تیم بپیوندند یا نه و آیا شرایط خانوادگی آنها اجازه می‌دهد به اراک منتقل شوند یا خیر؟ اما اینکه ما شب تصمیم بگیریم و صبح ابلاغ کنیم، درست نیست چرا که ما با یکسری انسان طرف هستیم که برای زندگی‌شان برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی با غیرقابل قبول دانستن این گونه تصمیمات و برنامه‌ریزی گفت: این مسایل به مصلحت کشور و آرامش فکری مردم هم نیست و به خصوص این که ورزش‌دوستان را هم دلسرد می‌کند و واقعا معلوم هم نیست که مردم استان مرکزی را نیز تا چه اندازه دلگرم خواهد کرد. خصوصا با امکانات ضعیف در استان مرکزی باید بدانیم که انتقال یک تیم لیگ برتر به اراک باعث درست‌شدن زیرساخت‌ها نمی‌شود.

عباسپور درپایان با غیرعلمی و غیرمنطقی دانستن این حرکت، از پیگیری این مساله خبر داد و اظهار امیدواری کرد که سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال هم از این تصمیم صرف‌نظرکرده و اگر هم قرار است این تصمیم نهایی شود این تصمیم را به اجرا در نیاورند و آن را منتفی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet