انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/28 11:18:00
سرویس صحن
باتصویب نمایندگان

ساکنین خانه های سازمانی می توانند این منازل را بخرند

**نمایندگان بعد از موافقت باکلیات اصلاح ماده ۸ قانون ساماندهی و حمایت ازتولید و عرضه مسکن، به اصلاح این ماده رای موافق دادند و بدین ترتیب واگذاری خانه های سازمانی به ساکنان فعلی آن ممکن شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان در جریان جلسه علنی امروز به بررسی طرح اصلاح ماده 8 قانون ساماندهی وحمایت ازتولید مسکن پرداختند و با 122 رای موافق، 6 رای مخالف و 20 رای ممتنع از 223 نماینده حاضر در صحن با اصلاح این ماده موافقت کردند.

بااصلاحی که نمایندگان در این ماده انجام دادند فروش منازل سازمانی به ساکنین واجد شرایط که در بانک اطلاعات وزارت مسکن و شهرسازی فاقد سابقه باشند به قیمت روز ممکن شد.

بر اساس مصوبه مجلس کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی و شرکت های دولتی که صددرصد سرمایه و سهام آنها متعلق به دولت می باشد مکلفند به منظور کمک به تامین مسکن کارکنان شاغل و بازنشسته فاقد مسکن و متقاضی خرید یا ساخت مسکن مطابق با الگوی مصرف مسکن، خانه های سازمانی در مالکیت خود را پس از پایان مت اجاره استفاده کنندگان فعلی حسب آئین نامه مربوطه بدون الزام به رعایت قانون فروش خانه های سازمانی مصوب 9/7/1365 از طریق مزایده عمومی یا به ساکنین واجد شرایط (فاقدین سابقه در بانک اطلاعات وزارت مسکن و شهرسازی) به قیمت کارشناس روز به فروش رسانده، وجوه حاصل را به حسابی که به وسیله خزانه داری کل کشور در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود واریز نمایند تا معادل صددرصد(100%) آن در بودجه های سنواتی منظور و به شرح ذیل مورد استفاده قرار گیرد:

1- معادل بیست درصد (20%) وجوه برای پرداخت ودیعه و اجاره مسکن سازمانی به منظور استفاده کارکنان شاغل در مشاغل کلیدی به تشخیص بالاترین مقام دستگاه.

2- معادل هشتاد درصد (80%) وجوه وصولی در اختیار دولت قرار خواهد گرفت تادر جهت تامین نیاز فاقدین مسکن واجد شرایط در قالب برنامه های این قانون هزینه نماید.

تبصره- آئین نامه اجرائی این ماده ظرف مدت یک ماه از تاریخ تصویب این قانون بنا به پیشنهاد وزارت مسکن و شهرسازی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet